Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] congratulations reklam virüsü nasıl silinir?

144 views
Sponsorlu Bağlantılar

Congratulations Türkçe kelime Anlamı olarak ” Tebrikler ” karşılığıdır. Bilgisayarınıza yüklediğiniz deneme yada ücretsiz yazılımlar yazılımlar aracılığı bulaşarak bilgisayarınızın tarayıcılarını Etkiler.

Bilgisayarların tarayıcılarını etkilediği için Bilgisayarınızda genelde online alış veriş sitelerinde,Sosyal Ağlara girdiğinizde karşınıza çıkarak Congratulations yani ” Tebrikler ” yazarak İphone telefon yada buna benzer bir şeyler kazandığınız gibi Reklamlar ile sizi aldatarak haksız kazançlar elde etmeye sağlar.

Zamanla karşınıza sık çıkmasıyla can sıkıcı bir hal alır. Peki bu reklamlı Congratulations virüs reklamından Nasıl kurtuluruz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyerek uygulamaya geçebilirsiniz.

1-Adım :

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır Bu kısıma girerek Bilgisayardaki Yüklü programları listeleyiniz. Daha sonra Burada Toolsbar gibi yada karışık karakterli programlar yada isteğiniz dışında programlar var ise bunları kaldırınız.

2-Adım : 

Congratulations Reklam Virüsü Tarayıcıları Etkilediği için ilk önce Tarayıcılarımızı Fabrika ayarlarına döndürmemiz gerekmektedir. bunun için Tarayıcıları fabrika ayarlarına geri getirmek için Konu başlıklarını inceleyebilirsiniz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

 

3-Adım : 

Bilgisayarımıza AdwCleaner programı indirip kuracağız. Bu program ile bilgisayarımızdaki Registry Kayıtlarındaki Zararlı Kodları temizlememiz gerekmektedir.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza yüklediğimizde AdwCleaner Programındaki ile tarama yapacaksınız. Bu programla işe başlamadan önce diğer programları kapatarak taratmanız da fayda vardır.

4-Adım :

Daha Bilgisayarınıza JunkWare Programını indirin Bu program Bilgisayarınızdaki Adware, Zararlı Toolsbar kaldırmanız da ve Zararlı Kodları silmeniz de büyük bir şekilde fayda sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın