Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} Bilgisayar Kendi Kendine Reset Atıyor

6.696 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Hikmet

Soru Gönder ; Merhaba , Bilgisayarımı açıyorum 5 – 10 dakika sonra ısınınca kendi kendine sürekli reset atıyor bunun nedeni nedir yardımcı olur musunuz ?

Cevap : Merhabalar hikmet bey , Bilgisayarınızda sürekli kendi kendine reset atmasının nedeni başlıca soğutma ile ilgili olabilir . Bilgisayarınızda işlemci fanı eğer işlemciyi tam soğutmuyor ve işlemci ile anakart arasında Termal Macun azalmış veya bitmiş ise işlemci tam soğutulmadığı için bilgisayarınız kendini korumaya alacağı için sık sık kendi kendine reset atmaktadır.

Bununla ilgili olarak bilgisayarın anakart işlemci fanlarını çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz sağlam olduğunu kontrol ediniz bununla birlikte termal macun sürünüz.

Kasa içerisinde kablolamayı düzgün yapınız ve toplayınız  havadar bir yerde kasayı muhafaza ediniz. Bununla birlikte bilgisayardaki Ram uyumunu kontrol ediniz . Eğer bilgisayarınızda Ramler uyumsuz çalışıyor ise bilgisayarın kendiliğinden yeniden başlamasına sebep olur.

Arama Tags & Etiket ;

Bilgisayar kendi kendine yeniden başlıyor , bilgisayar kendi kendine reset atıyor , bilgisayar kendi kendine reset çekiyor , resetleme sorunu , kendi kendine neden resetliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüldü} Bilgisayar Kendi Kendine Reset Atıyor (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. İlk önce merhaba benim 2 tane pc var ilkin de şöyle bi orunla karşılaştım bilgisayarım da youtube ne zaman girsem bir video yada müzik açmak istesem kendi kendine yeniden başlatıyor oda şöyle oluyor ilk önce müziği açtım ya daha başlamdan tam 1 saniye oldunda müzik ekran bian da gidiyor ve aradan 10 saniye sonra reset atıp tekrar başlıyor diyer bilgisayarımın sorunuysa format atım herşey taam gayet güzel çalışıyor lakin kurulum tamam lanıyor yazısı çıkınca rahat bi 1 2 saat bekliyorum hep aynısını diyor kapatıyorum gene format atıyorum ama aynı hatayla karşılaşıyorum sizce ne yapmam gerekiyor ?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın