Sponsorlu Bağlantılar

Bios Pili – Cmos Battery Low hata ve çözümü

5.472 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızı ilk açtığınızda boot ekranında Cmos Battery Low hatası alıyor iseniz ve Bilgisayarınıza açılışa devam etmek için F1 veya F2 düğmelerine basmak gerekiyor ise bilin ki Anakart üzerinde bios piliniz tükenmek üzeredir.

bios pili - bios sıfırma

Bios pili bittiğinde size verecek hataların başında açılışta “cmos battery Low” hatası ve bilgisayar açıldığında bilgisayarın tarih ve saatinde eski bir tarih , bunu yenilediğinizde her açılış kapanışta bu tarih ve saatlerde değişkenlik gösterir.

Cmos Battery Low sorunu tek çözümü bios pilini değiştirmek olacaktır. Herhangi bir market veya saatçiden rahatlıkla bulabileceğiniz bu pili yenisi ile değiştiriniz. Bios pili değiştirirken bilgisayarınızı tamamen kapatın ve elektrik bağlantı kablolarını sökün ve arkasından üzerinizde statik elektriği boşaltınız. Statik Elektrik Nasıl Boşaltılır konusu buradan inceleyiniz. bilgisayarınızdaki bios pili değiştirdik den sonra yeniden başladığında sorun çözülmüş olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın