Sponsorlu Bağlantılar

Chromesearch.today virüsünü nasıl silinir?

567 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda tarayıcı virüsü tarayıcı gasp eden bir arama motoru olarak Chromesearch.today nasıl silinir? bunu sizlere anlatmaya çalışacağız. Chromesearch.today ve buna benzer tarayıcı virüsleri genel olarak internet web tarayıcıya bilgisayara yüklediğimiz deneme, demo programları yüklerken veya herhangi bir virüslü siteye girdikten sonra yüklenir.

Böylece tarayıcı kullanmak açtığınızda Chromesearch.today arama motorunu kullanmak zorunda kalırsınız. Bu konumuzda Chromesearch.today nasıl kaldırılır? bununla ilgili bu virüsü silmek için aşağıdaki yöntemleri kullanarak tarayıcıdan Chromesearch.today kaldıracaksınız. 

 
Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

Chromesearch.today için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile Chromesearch.today temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef uzantılar bölümünde “chromesearch.today” uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer adım tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra son adım olarak tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın