Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram ‘da Alış Veriş Güvenilir mi..?

4.785 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet kullanan bireylerin İnternet üzerinden alış veriş oranı %30,8 oranında olduğu bir ortamda bireylerin kişisel kullanım oranları gün geçtikçe artıyor . Bu büyük alış veriş potansiyelinin olduğu bir ortamda alış veriş ne kadar güvende ? Bunun için sanal alış verişlerde güvenliği ön planda tutmak gerekiyor.

Bu konumuzda ise İnstagram ortamında giyim , butik , bujiteri vs gibi alış verişlerin olduğu bir ortamda alış veriş ne kadar güvenli bunun hakkında siz ziyaretçilerim den gelen şikayetler üzerine bir kaç yorumum olacak.

Kullanıcı Şikayeti ;

Merhaba trendXXX_ instagram sayfasından ürün aldık küçük numara göndermeleri için kargoladım. ve tekrar göndermediler bizi instagram ve.numaralarımız dan engelledi ücreti de ödendi kapanması için ne yapabilirim başkalarını da bu şekilde kullansın istemiyorum.

Ziyaretçim den gelen mesaj böyle ben kullanıcı adını değiştirerek yayınladım. İnstagram üzerinde bir çok kişi telefon numarasını , Whatsapp numarası yazarak bir şeyler pazarlamaya çalışıyor iyi bir potansiyeli olan instagram da bu kişiler ne kadar güvenli ? Bazıları iade yok , kapıda ödeme yok !! olsa da paketin içinden ne çıkacak belli değil telefon örneklerinde olduğu gibi paketlerde taze çengelköy hıyarı bile çıkıyor nasıl güvene biliriz peki bu satıcılara benim kendi fikrim olarak ilk önce bu gibi sanal durumlarda satıcının resmi  Web sitesi var mı onu ararım resmi sitesi üzerinden irtibata geçilecek sabit numaralar varsa oradan bir irtibata geçerim Whatsapp yerine on kullanmayı tavsiye ederim. Referans verebileceği kullanıcı ismi var mı sorarım , şöyle düşünebilirsiniz sanki araba alıyorsun diye yirmi TL yirmi TL kardeşim kargo parası var filan sonuçta parayı sokak dan süpürülmüyor .

Birde benim şöyle bir tekniğim var bir site üzerinden alış veriş yapacaksam şikayet var gibi sitelerden bir araştırma yapıyorum olumsuz bir durum var mı diye sizde bu şikayet sitelerinden kullanıcı adı veya instagram gibi anahtar kelimeler  kullanarak aratabilirsiniz.

Sizinde olumsuz bir durum ile karşılaşırsanız buradan yorum bölümününden yazarak diğer ziyaretçilerinde bilgilenmesine vesile olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

İnstagram ‘da Alış Veriş Güvenilir mi..? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. adresinden ayakkabı ve tişört aldım fakat @ayakkabimoda nın ürünleri yanlış ve defolu olarak gelebiliyor değişim yaptıklarını belirtiyorlar fakat aradğınızda ulaşamıyorsunuz mesaja zaten cevap verilmiyor

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın