PDF’yi Word’e Çevirme Nasıl Yapılır?

  • 29 Nisan 2019
  • 457 kez görüntülendi.
PDF’yi Word’e Çevirme Nasıl Yapılır?

Gerek eğitimde gerekse de iş hayatında sıklıkla kullanılan PDF dosyalarını Word’e Çevirmek için birçok yazılım bulunuyor.

Ancak biz sizler için bu makalede, daha pratik olduğunu düşündüğümüz için hiçbir program kullanmadan PDF’yi Word’e Çevirme Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını vereceğiz. Size önereceğimiz internet sitelerini kullanarak PDF Dosyanızı yalnızca birkaç tıkla Word’e Çevirebilirsiniz.

1.Yöntem:PDF Candy

Sizlere önereceğimiz ilk internet sitesi “https://pdfcandy.com/tr/pdf-to-word.html. PDF’yi Word’e Çevirme İşlemi için bu internet sitesine giderek aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Siteyi açtıktan sonra PDF dosyanızı farenin sol tuşuna basılı tutarak ekrandaki “Beyaz Dikdörtgen Şeklindeki Alana” sürükleyin ve bırakın.
  • Böylece dönüştürme işleminiz otomatik olarak başlar ve kısa bir süre sonra tamamlanır. İşlem tamamlandıktan sonra “Dosyayı İndirin” seçeneğine tıklayın. Bu sayede PDF dosyanız Word formatında inmeye başlar.
  • Artık indirdiğiniz dosyayı açarak “Word” formatında görüntüleyebilirsiniz.

2.Yöntem: Clever PDF

Sizlere ikinci önerimiz olan “https://www.cleverpdf.com/tr/pdf-to-word” internet sitesi aracılığıyla PDF’yi Word’e Dönüştürmek de en az ilk önerimiz kadar kolay ve pratik. Belirttiğimiz adrese gittikten sonra yapmanız gerekenler;

  • İlk olarak “Dosya Seç” butonuna tıklayın.
  • Daha sonra, açılan pencerede PDF dosyanızı bulup işaretleyerek “Aç” seçeneğine tıklayın. Böylece dosyanız siteye yüklenecektir.
  • Dosyanız siteye yüklendikten sonra “Çıktı Biçimini Seç” başlığının altında yer alan Docx ya Doc uzantılarından herhangi birini seçin (Her iki uzantı da Word dosyası uzantısıdır) ve “Dönüştürmeyi Başlat” seçeneğine tıklayın.
  • “Dönüştürmeyi Başlat” seçeneğine tıkladıktan kısa bir süre sonra PDF dosyanız Word’e Dönüştürülür ve ekranda “İndir” seçeneği belirir. Bu seçeneğe tıklayarak dosyanızı indirin.
  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirdiğiniz dosya Word formatında açılacaktır. Böylece PDF’yi Word’e Çevirme Nasıl Yapılır? sorusunu iki tane pratik yöntemi sizlere anlatarak cevaplamış olduk.

Kaynak : https://help724.com

650+ KİŞİ ARASINA SENDE KATIL

Yeni yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Bir hata oluştu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

650+ KİŞİ ARASINA SENDE KATIL

Yeni yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Bir hata oluştu