Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarım’daki Filmi Odam’daki Tv’den nasıl izlenir?

1.837 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Cengiz

Soru Gönder : Merhaba , Benim odamdaki bilgisayarımda kayıtlı filmi  oturma odamdaki Televizyon’dan Nasıl izleye bilirim. teşekkürler

Cevap : Merhabalar Cengiz Bey , Bilgisayarınızdaki bir video ve filmi tv’de izlemek için bazı şartların olması gerekmektedir. Bunlar sıralamak gerekirse .

*  Televizyonun usb , Ethernet veya Vga , hdmı girişlerini desteklemesi gerekmektedir.

Daha Sonra aşağıdaki yöntemler ile bilgisayarınızdaki videoları izleyebilirsiniz. Bilgisayarınızdaki filmi usb belleğe atarak tv üzerinden izlemeniz mümkün yalınız buradaki önemli püf nokta Tv’nin destekleyeceği format ile olması gerekmektedir. ( Mp3 , Mp4 )

Eğer bilgisayarınız dizüstü yani laptop bilgisayar ise tv nin yanına alarak bilgisayarınız ile tv arasında vga  veya hdmi bağlantı kablosu ile görüntüyü yansıtabilirsiniz. Bununla ilgili olarak nasıl yapıldığını buradaki konu başlığını inceleyebilirsiniz . https://ademocut.com/televizyona-tv-nasil-bilgisayar-baglayabilirim/  bu adres’den size yardımcı olacağım.

Diğer bir yöntem bilgisayarınızdaki filmin bulunduğu klasör veya sabit disk paylaşıma açacaksınız. Bilgisayarınıza paylaşıma açtığınız dosya veya disk ağ üzerinde görünecektir. Böylece Tv’nin bağlantı şekli wifi veya ethernet bağlantı şeklinde tv üzerinde bu paylaşımı algılayacağı için filminizi oynatabilirsiniz. Bilgisayar üzerinde dosyaların nasıl paylaşıma açıldığını http://ademocut.com/detayli-anlatim-bir-klasor-paylasima-nasil-acilir/ adresinden inceleyebilirsiniz.

Yukarıda adımlar bilgisayarınız üzerinde paylaşım yaptığınız müzik veya filmleri televizyonunuz üzerinden media olarak nasıl oynatılır? ipucu olarak anlatmaya çalıştım sizinde fikirlerinizi yorum bölüm üzerinden paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın