Sponsorlu Bağlantılar

Televizyona ( TV ) Nasıl Bilgisayar Bağlayabilirim..?

1.656 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : İzzet

Soru Sor :  Adem Hocam , Hp Marka Bir bilgisayarım var , Bu bilgisayarımızı akıllı TV bağlayarak bilgisayarımdaki görüntüyü TV yansıtmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim ?

Cevap ;

Merhaba İzzet bey , ilk önce Soru sor bölümünü kullandığınız için teşekkürler bu sorunuzun cevabı mail yolu ile iletilmiştir. Tv bağlayacağınız bilgisayarınızdaki görüntüyü aynı şekilde televizyondan almak için yapacağınız işlem aynen başka bir monitör kullanmak gibidir.

dizüstü-laptop bilgisayar ekran kartı çıkışları

 

Bilgisayarınızdaki VGA veya HDMI çıkışlarından Bir Bağlantı kablosu ile BU kablolar VGA ve HDMI kablosu olacaktır.

vga bağlantı kablosu

 

Bu kabloların birinini Bilgisayar çıkışına diğerini ise TV arkasında VGA veya HDMI giriş yerine bağlayacaksınız. Eğer soketler yerlerinde sıkıntı var ise bir dönüştürücü alabilirsiniz.

Televizyon arkasında VGA girişi

 

Bu kablo bağlantılarını yaptık dan sonra bilgisayar üzerinden görüntü ayarlarından ikincil monitörü seçeceksiniz bunun için tek bilgisayarda iki monitör nasıl bağlanır? konusundaki ayarları yapabilirsiniz.  Daha sonra Tv kumandası üzerine bulunan Tv / Video Modunu değiştir kısmından TV modundan çıkış video geçiş moduna geçerek görüntüyü alabilirsiniz.

Tags – Etiketler ;

Televizyona bilgisayar bağlama , bilgisayardaki görüntüyü televizyona aktarma , görüntü paylaşımı , tv’ye görüntü aktarma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın