Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarım’da AntiVirüs’mü yoksa Deepfreeze Kullanmalıyım

517 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımda Bilgisayarımızı koruman güvenliğini artırmak için Kullanacağımız önlemden bahsedeceğim. Bir Ziyaretimiz tarafından sorulan Soruda ” Bilgisayarın güvenliği için Antivirüs programı yoksa Deepfreeze mi kullanmalıyım ” diye bir soru gönderdi.

Şimdi Bu konuya cevap arayalım. İlk önce Deepfreeze hakkında bilgi verelim ve avantajlarını ve dezavantajlarını gözden geçirelim.

Deepfreeze Nedir ?

Deepfreeze Bilgisayarımızın açılışından kapanışına kadar bilgisayarımızın sistem dosyalarını koruyan genelde İnternet cafeler de sıkça rastladığımız  kurulumu ve Kaldırması biraz ustalık isteyen bir programdır. Bu program Sisteme kurulduğu an itibar ile hangi partition kurduysanız orayı koruyan ve üzerine bir program kurduğunuzda , sildiğiniz de , yada kopyalama yada silme işlemi yaptığınızda bilgisayarınızı yeniden başlattığınız da ayni eski deepfreeze ilk kurduğunuz gibi geri getiren sistemi koruyan bir programdır.

DEEPFREEZE NASIL KURULUR VE KALDIRILIR

Yukarıda konu başlığında diğer bir konu başlığında deepfreeze nasıl kurulur konusunu inceleye bilirsiniz.

Deepfreeze Avantajları Nelerdir ;

Deepfreeze programı Bilgisayarınızın istediğiniz Partition yani bölümüne C: veya D: bölümüne olmak üzere kurulur hangisi isterseniz yada iki bölümü kurabilirsiniz. Kurduğunuz bölümleri koruyacaktır.

Deepfreeze Dezavantajları Nelerdir ;

Deepfreeze biraz işi bilenler tarafından kullanılmasını tavsiye ederim çünkü kurulumu ve kaldırması biraz işi bilenler tarafından yapılması gerekmektedir. Eğer bilgisayarınıza program kuracak iseniz Deepfreeze programını pasif etmeniz gerekecek eğer pasif etmez iseniz bilgisayarınız yeniden başladığında eskisi gibi olacaktır. Deepfreeze kaldırmadan yaşanan sorunlarda cabası Deepfreeze simgesi bazen kaybolmaktadır be simge üzerinden pasif edeceğiniz için simge üzerinden giriş yapamadığınız için format atmaya kadar gidecek bir sorun yaşanacaktır. Diğer bir dezavantajı ghost yada Acronis gibi sistem geri yüklemelerinde Deepfreeze programını kaldırmanız icap edecektir.

 AntiVirüs Programları ;

Bilgisayarımızı kötü programlardan , saldırılardan , trojen virüslerden ve bir çok virüslerden korumak için geliştirilmiş ve yazılımlar piyasada değişik yazılım firmaları tarafından geliştirilmiş Avtivirüs yazılımlarını bulabilirsiniz. Bunların başında Norton , Kayspersky , Eset gibi yazılımlar başta geliyor.

Bu yazılımlar acaba virüsleri tam yakalıyor mu ? bu tartışılır çünkü bazen virüsleri yakalıyor bazen ise sinsice yazılmış programlar sisteme girebiliyor . Antivirüsler bilgisayarımızın tamamını korumaktadır. Yani Deepfreezeler gibi hangi partition kurulursa orayı korumazlar .

Antivirüsler İnternet Security özelliği ile İnternet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı önlemlerde almaktadır. Bunların Lisansları genelde 1 yıllık olduğu için yıllık lisans almak gerekecektir , böylece biraz mali külfet getirmektedir.

AntiVirüs Test Ediniz

Konuyu özetlersek Acaba Deepfreeze veya Antivirüs mü kullansak konusuna gelince bu tamamen benim kendi tavsiyem olacaktır eğer sizinde kendinize göre gerekçeleriniz var ise bunu yorum bölümünden sizde bildirebilirsiniz. Benim tavsiyem Antivirüs programlarıdır çünkü tam zamanlı bir koruma ve devamlı veri tabanı güncellemeleri ile devamlı aktif olacaktır. Deepfreeze programı biraz kullanımı zahmetli olacağı ve her an sistemde çıkaracağı bir sıkıntı ile simgesi kaybolması durumu ile format atma konusunda baş başa kalabiliriz.

Tags – Etiketler ;

deepfreeze mi Antivirüs mü , hangi güvenlik programı ? , deepfreeze mi kullanmalıyım antivirüs mü 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın