Sponsorlu Bağlantılar

bad pool caller mavi ekran hatası ve çözümü

3.672 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda farklı bir mavi ekran hatası olan bad pool caller sorunu çözümü hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7 işletim sistemi kullanan bilgisayar sahipleri oyunlar veya bilgisayar açılışında yaşanan sürücü ( driver ) kaynaklı sorunlar nedeniyle bad pool caller hatası alabilirler.

bad pool caller mavi ekran hatası sizlerden gelen sorulardan biride bilgisayar açılışında aldığını belirten kullanıcı, bilgisayarda nod32 antivirüs programı kullanırken bunu kaldırıp norton yüklediğini bad pool caller sorunun bundan sonra başladığını belirtmiştir.Bilgisayarda yaşanan bu mavi ekran hatası nasıl çözülür? bununla ilgili sizlere aşağıda vereceğimiz çözüm yollarını denemek sureti ile kendi bilgisayarında adım adım deneyebilirsiniz.

bad pool caller sorunu nasıl çözülür?

bad pool caller problemi genel olarak sürücü hatalarından yaşandığı için aşağıdaki adımlar işinize yaracağını uyumuyoruz. Sürücülerin tam yüklenemediği, sürücülerin hata gördüğü veya yanlış sürücü işlemleri nedeniyle yaşanabilen bu sorunu şimdi uygulamaya başlayalım.

 
* DicrectX11 Güncellemesini Yapınız.

* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra Ekran Kartı Sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda Eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner Programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows İşletim Sistemini Güncellemeye deneyiniz Son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız Sabit Disk’de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz Bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını Bilgisayarım >> C: Disk Üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar Sekmesi >> Şimdi Denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk Ram ( Bellek ) Test yaparak Ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için Ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı Bir Antivirüs Yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise bad pool caller hatasını verdirebilir.

* Bilgisayarınızda Otomatik ve Manuel Yapmış olduğunuz Güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak Sistem Geri Yüklemesi Nasıl yapılır video’da izleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan Son yapılan Update Güncellemelerini Nasıl Kaldırabilirsiniz Bununla ilgili olarak daha önceki konuyu https://ademocut.com/windows-update-guncellestirmelerini-kaldirabilir-miyim/ adresinden inceleyenin.

* Son Yöntem ise Bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın