Sponsorlu Bağlantılar

alphashoppers.co arama motoru nasıl kaldırılır?

1.449 views
Sponsorlu Bağlantılar

Eğer web tarayıcılarınız da sizlerde alphashoppers.co ve buna benzer arama motoru kullanıyorsanız, bilgisayarınıza ücretsiz, deneme yazılımları yüklerken bulaşmış bir tarayıcı gasbı ile karşı karşıyasınız demektir. Bizim bu konumuzda alphashoppers.co kaldırma ve bununla ilgili çözüm yollarını deneyerek çözmeye çalışacağız.

Genel olarak tarayıcı gasp etmiş bu tür arama motorları internetten indirdiğiniz ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak kullanmaya zorlamaktadır. alphashoppers.co arama motoru işi bilmeyenler için kaldırılması zor gibi gelse de çözüm yolu vardır.

Bizim bu konumuz da alphashoppers.co nasıl silinir? Bu konuda sizlere çözüm yolu vermeye çalışmak olacaktır. Aşağıda vereceğim çözüm yolu sayesinde alphashoppers.co kurtulmanın yolu olacaktır. Şimdi aşağıdaki adımları denemek suretiyle kullanabiliriz.

alphashoppers.co nasıl silinir?

 
Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

alphashoppers.co kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile alphashoppers.co temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef uzantılar bölümünde http://www.alphashoppers.co uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer adım tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki konu başlıklarını inceledikten sonra son adım olarak tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın