Sponsorlu Bağlantılar

Ağ üzerinde Adsl Modeme Nasıl Reset Atarım ?

377 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda ağ – network üzerinden adsl modeme reset nasıl atılır ? sorusu üzerine bilgi vermek istiyorum. Daha önceden uzaktaki modeme nasıl reset atılır ? makalesini yazmıştım , bu konuda hemen hemen aynı içerikleri paylaşacağım. Fakat bu konumuzda farklı bir ipucu vereceğim.

Normalde Adsl Modem’e reset atmak fiziksel bir şekilde atılabilir yani modemi alacaksınız ve arkasındaki küçük deliğe toplu iğne yardımı ile reset atılabilir buda tabi ki modem içerisindeki tüm ayarları sıfırlamasına neden olacaktır. Bunu neden sıfırlarız ? modemi sıfırlama , satacağımız için veya siz site üzerinden sizi engellendiğiniz farklı bir ip adresi almak için gerekir yapılabilir ama bu modem arkasında güç düğmesi – power açıp kapatarak internet sağlayıcısı üzerinden farklı bir ip almanızı sağlayacaktır tabi ki ip adresiniz statik ip adresi değilse.

Şimdi Bazı modemlerinin arayüzüne girdiğinizde burada Araçlar > Yenile kısmı vardır bu butonu kullandığınızda Adsl Modem yeniden başlayacaktır böylece yeni bir ip adresi alacak ve ip adresi engellemesi yapılan sitelere tekrar giriş yapabileceksiniz.

MODEM ARAYÜZÜNE NASIL GİRİLİR << hemen öğren

Arama Tags & Etiket ;

modem sıfırlama , modem ip yenileme , modem fabrika ayarları , modemi uzaktan sıfırlama , adsl modem sıfırlama , uzaktan modem sıfırlama , modem format atma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın