Sponsorlu Bağlantılar

modeme bağlı cihazlar ne yaptığını görmek istiyorum.?

3.807 views
Sponsorlu Bağlantılar

Adsl Modem bağlı ağı , interneti kullanan cihazların ne yaptıklarını nasıl görebilirim ? , işyerinde ortak internet ağını kullandığınız iki veya daha fazla bilgisayarınız var , kotalı internet kullandığınız için hemen adil kotayı ( akn ) hemen dolduruyorsunuz adeta internet sömürülüyor peki bu ortak ağdaki bilgisayarlar ne yapıyor bunu nasıl öğrenebilirim ? bu sorular hep akıllara gelmektedir. Bu soruya nasıl bir çözüm yolu bulunur.

Ortak network ağını kullanan bilgisayarların ne yaptığını görebilmemiz için cafelerde gibi bir admin yönetim panelinin olması gerekebilir , eğer profesyonel bu işler takip etmek istiyorsanız ekran görüntülerini sık sık kontrol edebilirsiniz. Dediğim gibi internet cafe programları işinize yarayabilir. Bunlar Loglama yaparak kayıtları tutmaktadır ayrıca özelliği budur.

Diğer hususta ise farklı yöntemler ile bunları çözme şansınız vardır , buda maliyetli bir çözüm yolu olabilir . Bu metot firewall cihazları ile güvenliği artırıp log kayıtları tutarak kimin ne yaptığını izleyebilir , gözlemleyebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

aynı bağlantı , ortak bağlantı , aynı interneti kullanan bilgisayarlar , ağ bağlantısı , izleme , denetleme , gözlem , log kayıtları izleme , log kayıt tutulması

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın