Sponsorlu Bağlantılar

[Yeni Yazı ] Uzaktaki Modeme Reset Atma

4.847 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sizlerden Gelen Sorulara cevap vermeye devam ediyoruz , Ahmet Adlı bir takipcimizden bir soru’da ; Arkadaşımın  tplink5110g modelinde bir modem var bende bu modeme uzaktan bağlanabiliyoruz Bu modem arada şişme yavaşlama yapıyor bende bu modeme uzaktan reset atmak istiyorum bunun imkanı varmıdır ?

Uzakdan Bir modeme girebilmek için ilk önce modemin aktif olması gerekmekte ve bir internet bağlantısınız olması gerekmektedir.Uzaktan Modeme girebilmek için karşı tarafından ip adresini bilmeniz gerekmekte ve bir de statik olması gerek yada bağlanacaz kişinin size bir şekilde söylemesi gerekmekte ve Modem ara yüzü şifresini ( Varsa ) bilmeniz gerekmektedir. Eğerki modem çalışmıyorsa saten modeme giremezsiniz ve dolasıyla resetde atamazsınız  Reset atma olasyıda uzakdan mümkün değildir.

Bununla ilgili piyasada satın dijital zamanlayıcı prizler ile istediğiniz zaman modemin elektrik akımını keserek modemi açıp kapatabilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Yeni Yazı ] Uzaktaki Modeme Reset Atma (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Modem şişmesi denilen şey aslında bilgisayarınızda bağlantı yavaşlar , ping attığınızda ping yüksek geliyorsa örnek cmd’de “ping ademocut.com” komutu yazıp yolladığınızda ping 45-300 arasında ise normal eğer bu rakam 1000 ile 4000 arasında ise modem devamlı açık kaldığından şişme yapabilir ve bağlantı çok yavaş olur bunun çözümü ise yüksek ping azaltmak için modemi kapatın ve 15-20 dakika kapatın yeniden açın yüksek ihtimal ile düzelecektir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın