Sponsorlu Bağlantılar

Adsl Modem Nasıl ( Montaj ) Bağlanır?

7.933 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu konumuzda başlıkta belirtiğimiz gibi  yeni bir modem aldığımızda Ne yapmamız gerekir bilgisayara nasıl bağlamamız gerekir konusunu işleyeceğiniz. Kullandığınız bir modem arıza yapabilir bilir yada  yeni wi-fi özellikli bir modem aldınız bunu bilgisayarımıza tanıtmamız gerekecek peki bilgisayar bağlanması için İnternet’e girmemiz için ne yapmamız gerekir ? Marka ve modeli nasıl olursa olsun modemlerin bilgisayara bağlanma şekli aynıdır.

 

Modemi Bilgisayara Bağlantı Şekli ;

modemi bilgisayara nasıl bağlarım

 

1- Kısımda Gösterildiği gibi  modeme ilk önce güç sağlamak için elektrik adaptörünü bağlıyoruz, Modemde elektrik bağlantısını sağladık dan sonra İnternet led ışığı haricinde tüm led ışıkların yanması gerekmektedir.

2-Modemin Arka tarafında telefon kablo girişi olacaktır buraya Telefon bağlantı kablosu bağlıyoruz. eğer ki bu hatta telefonda kullanıyorsanız Splitter kullanmak gerekecektir yoksa telefonda cızırtılar olacaktır bunu splitter ile engelleyebilirsiniz.

3- Eğer ki Modemi kablolu bağlayacaksanız Kutu içerisinden çıkan Ethernet kablosu ( RJ-45 ) ile modem ile Bilgisayar kasası arasındaki Jaklara  takınız. Şayet kablolu bağlanacaksını buna saten gerek duyulmamaktadır.

 

Ethernet kartı ile modem port arasına bağlantı bağlantı kablosunu yerleri aynıdır.

 

Modem ile Bilgisayar Arasındaki bağlantıları sağladık dan sonra şimdi internet bağlantısını nasıl yapacağız. 

Kutunun içinden çıkan Cd ile bilgisayarınıza kurulum yapabilirsiniz. Bu cd ile ne yapmanız gerekeceğini cd adım adım gösterecektir.  ttnet den aldığınız kullanıcı Adı ve şifresini girdik den sonra bilgisayarınız internete açılacaktır.

Örnek :

Kullanıcı adı : ademocutcom@ttnet

Şifre                : Size verilen şifre

 

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdik den sonra Modemde İnternet ışığı yanmış olması gerekmektedir.

 

Eğer ki Kurulum Cd yoksa ne yapmamız gerekecek yada Cd’siz kurulum yapmak istiyorsanız bunun için Modemin klavuzunda modemin arayüzüne bağlanamak için gateway adresi olacaktır. bu modeminizin modeline göre değişir.

Genelde 192.168.2.1   192.168.1.1  10.0.0.1  gibi dir.

Şimdi Bu adresi Web tarayıcımızın  adres yerine yazıyoruz ve enterliyoruz.

Bu şekilde bir arayüz gelecektir burada modem ayarlarına girmek için şifre isteyecektir. Klavunuz da modem arayüzü ile ilgili kullanıcı adı vardı adı ve şifrenizi yazan bir yer olacaktır. Bu marka ve modele göre değişiklik sağlayacak bu şifreleri bilmiyorsanız Adsl Fabrika Çıkış Şifreleri konusunu inceleyiniz.  Modemin ayarlar kısmına girdiğinizde karşınıza bir menü gelecektir.

 

Burda bir çok ayarlar vardır yapmak istediğiniz tüm ayarları burada bulabilirsiniz. Şimdi bizim yapmamız gerek Kullanıcı Adı ve şifresini Modeme girip internet giriş yapmaktır Bunun için , modem çeşidine göre farklılık gösterilir Adsl – Wan- Lan kısımlarına göre değişebilir.

 

Ttnet’den aldığınız kullanıcı adını ve şifresini girerek kayıt et tuşuna basarak  , Modem üzerindeki İnternet ışığının yanmasıyla birlikte internet’e açılabilirsiniz. Not : Kullanıcı adı ve şifresi gireceğiniz yer Modemin Marka ve Modeline göre değişilik gösterir kimi modemlerde arayüze ilk girişte kurulum sihirbazın’da gelebilir.

Arama Tags ;

modem bağlama, modem montaj etme, modem nasıl bağlanır, yeni modem ayarlama, modemi tanıtlama, modem nasıl bilgisayara bağlanır, modem internete nasıl bağlanır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın