Sponsorlu Bağlantılar

Adsl Modem içinden Url Nasıl Engellenir ?

5.902 views
Sponsorlu Bağlantılar

Adsl Modem üzerinden url engelleme konusunda sizlerden gelen sorulara cevap vermeye çalışacağım. Bir iş ortamında bilgi işlemci veya bireysel bir bilgisayar kullanıyorsanız veya bir cafe gibi sosyal ortamlarda kablosuz ağlarınızı yönetiyorsunuz burada yasaklayacak web siteleri mutlaka olabilir. Facebook , Twitter veya bir başka siteleri engellemek isteyebilirsiniz.

Eğer profesyonel bir iş istiyor iseniz filtreleme programları kullanabilirsiniz fakat basit şekilde siteleri engelleyebilmeniz için size iki farklı yol önereceğim. Bunlardan ilki modem üzerinden url adresine göre engelleme veya etc dosyası ile engelleme yapabilirsiniz . Şimdi bunları size sırası ile nasıl yapacağınızı bilgilendireceğim.

Modem Url Engelleme ;

Bu engelleme modem arayüzüne girilerek yapılan engellemedir. İlk önce adsl modem arayüzüne girmeniz gerekecektir. >> Modem Arayüzüne Nasıl Bağlanılır << bilmeyenler için bu adresi kullanabilirsiniz.

modemden site engellemek için modemin arayüzün kullanmaya şimdi geçebiliriz.  Modem arayüzünde bu ayarlar modem markasına göre farklılık gösterir. Airties , Zyxcel , Tp-link , Huawei , Netmaster , Everest , Dark , Tenda , Asus , S-Link , Netis , Inca , D-Link gibi farklı modemleri kullanan arkadaşlar için ben kendi modemim olan netmaster modem üzerinden göstereceğim ama mantık aynıdır.

netmaster url engelleme

 

NetMaster Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra Gelişmiş Ayarlar > Ebeveyn Kontrolü sekmesini seçiyoruz ve burada bir takım ayarlar ekrana gelecektir.

modem url nasıl engellenir

ilk başta ebeveyn kontrolünü etkinleştirmek gerekecek bunun Ebeveyn Kontrolünü Etkinleştir yazan kısımdaki pencereyi işaretleyin ve Uygula yazan butona basın ve aktifleştirin.

Daha Sonra Yeni Kural Ekle yazan yere bir isim yazınız mesela Facebook Engelle ismini verebilirsiniz ve ardından Yeni Kural Ekle butona basın içerik kuralı yazan yere bunu seçin Alan Adı Ekle yazan yere hangi siteyi engellemesini yapacaksanız http://www.facebook.com gibi url adresini yazın ve Alan Adı ekle butonu basınız. Aynı zamanda engelleme yaptınız url adresini buradan kaldırabilirsiniz.

Eğer giriş yaptığınızda bir parola ve ile bu erişimi açabilirsiniz bunun için parola kısmından yapabilirsiniz , bu her modem için geçerli değildir. Şimdi biz burada kadar NetMaster Modemi için nasıl url engellenir öğrenmiş olduk. Diğer modemler aynı mantık üzerinden devam edecektir genelde bunlar Güvenlik , Firewall gibi sekmeler içerisinde Url Filtreleri bölümünden yapabilirsiniz.

* Diğer url yani link adresi engelleme için en basit yol bana göre bilgisayar içerisinden yapılan programsız url engellemedir. Bununla ilgili olarak detaylı anlatım için video anlatım olarak izleyebilirsiniz.

Detaylı Anlatım için Buradan Gidebilirsiniz 

Arama Tags & Etiket ;

url engelleme , url filtreleme , modem url engelleme nasıl yapılır , url nasıl engellenir , programsız url engelleme , modem url filtreleme , program kullanmadan , adsl modem url , modem web site , modem web içerik , site engelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın