Sponsorlu Bağlantılar

Sitelere Giriş Yasaklaması Nasıl yapılır?

698 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar  Bu yazımızda Program kullanmadan Bir web sayfasına girişini engellemenin nasıl yapıldığını uygulamalı göstereceğim. Peki bu ne işimize yarayacak  işyerindeyiz çalışanların veya çocuklarımızın sosyal medyada fazla zaman geçirdiğini düşünüyoruz ve bu siteleri yasaklamak istiyoruz bunun için program kullanmadan istediğimiz sitelerin IP adresini yada istediğimiz websayfasının ismini yazarak nasıl engelleyeceğimizi anlatmaya çalışacağım. İşletim sistemi kurulu olan harddisk bölümüne giriyoruz ; 

C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC  sıralama bu şekilde Bu klasörler altında Hosts  dosyasını Birlikte aç diyerek Not Defteri ile birlikte açıyoruz.

127.0.0.1 localhost yazıyor onun altına istediğiniz sayfanın ismini  127.0.0.1  www.deneme.com   olarak yazarak kayıt ediyor ve bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Video Anlatım ;

Bu video Adem ÖCÜT Tarafından Hazırlanmıştır

etc dosyası ile sınırlama, etc dosyası ile web site kısıtlama nasıl yapılır bu konu hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım,eğer sizinde sorularınız varsa bu konuda yorum bölümüne yorum bırakabilir sorularınızı iletmek sureti ile cevap arayabilirsiniz. 

Aramalar:

etc dosyası ile site sınırlama, etc nedir, etc dosya ile kısıtlama nasıl yapılır, etc dosyası nerede, etc ne işe yarar

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın