Sponsorlu Bağlantılar

0xc000000f hatası nasıl çözülür?

11.333 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızda donatımsal veya yazılımsal hatalar arasında en sık rastlanan mavi ekran ( blue screen ) sorunlarıdır. Donanım arızaları genelde ram ve ekran kartı veya yanlış sürücü yüklemelerinden dolayı bu sorunları alabiliriz. Bu sorunlardan biride 0xc000000f problemidir.

0xc000000f  gerekli bir aygıta erişilemediği için için,önyükleme seçimi başarısız oldu.” hatası ile karşılaşılabilir. Peki 0xc000000f hatasını nasıl çözeriz ?

Bilgisayarınızda birden fazla hdd ( harddisk ) kullanıyor iseniz , işletim sisteminin kurulu olduğu sabit diski bios üzerinden ilk sıraya alarak bu disk üzerinden başlatmayı deneyiniz.

Startup repair  yaparak işletim sistemini tekrar kurtarmayı deneyiniz.

İşletim sistemini Windows Update ile güncellemelerini yapınız.

Bununla birlikte diğer çözüm yolları aşağıdadır yukarıda çözüm yolu önceliktir aşağıdaki çözüm yolları alternatif olarak uygulayınız.
* DicrectX11 Güncellemesini Yapınız.

* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki Eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra Ekran Kartı sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda Eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner Programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows işletim sistemini güncellemeye deneyiniz son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız Sabit Disk’de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz Bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını Bilgisayarım >> C: Disk Üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar Sekmesi >> Şimdi Denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk Ram ( Bellek ) Test yaparak Ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı Bir Antivirüs yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise 0xc000000f hatasını verdirebilir.

* Bilgisayarınızda otomatik ve manuel yapmış olduğunuz güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak Sistem Geri Yüklemesi Nasıl yapılır video’da izleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan son yapılan update güncellemelerini nasıl kaldırabilirsiniz bununla ilgili olarak daha önceki konuyu https://ademocut.com/windows-update-guncellestirmelerini-kaldirabilir-miyim/ adresinden inceleyenin.

* Son yöntem ise bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

0xc000000f nasıl çözülür , 0xc000000f hatası Windows 10 , 0xc000000f error , 0xc000000f problem çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

0xc000000f hatası nasıl çözülür? (2 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Flaşdiski görmüyor..
  Onar bölümü çıkmıyor..
  CD den başlatı görmüyor..
  Güvenli Mod dahi açılmıyor..
  Yani sadece bu siyah hata ekranı ve biosa ulaşabiliyorum.. Buna göre bir çözüm var mı..

  • bende de aynı sorun var bir hafta dır denemediğim yol kalmadı format dahi atamiyorum 6 tane farklı hardisk denedim aynı sorun devam ediyor

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın