Mac Adresi Değiştirme – MAC Address Changer ( Resimli ) – Adem OCUT

Merhaba Arkadaşlar bu yazımda Mac Adresi Nasıl değiştirilir bu konuda bahsetmek istiyorum. İlk Önce MAC Adresi Nedir bundan Bahsetmek istiyorum.

Mac Adresi Nedir Nasıl Öğrenilir Geniş Bilgi için  Burdan ?

Mac Adresi ; İnternete Açılmak için kullandığımız Ethernet Kartlarına verilen Serial Numaralardır Bir eşi benzeri olmayan numaralardır Yani bir Mac adresinden dünyada ikinci kez bulunmaz . Yani kısa Parmak izi gibidirler. Bu Mac Adresi sayesinde kimlik tanımlanması yapılmadadır.

Bir site girdiğinizde ip adresiniz ve Mac adresinizin kayıtı tutulabilir İp adresi değişebilir dinamik yada statik olabilir ama mac adresiniz sabit kalacağı için o siteye tekrar giriş yaptığınızda Mac Adresi sayeside tanınmış olacaksınız.  Peki Mac Adresi nasıl değişebilir ? Mac Adresini Fiziksel olarak değiştirmek için Ethernet Kartını değiştirmek gerekmektedir. yani yeni bir kimlik almanız germektedir. Birde Fiziksel olarak değilde Yazılımsal olarak da değiştirebilirsiniz Bunun için Kullanacağımız Yazılım Mac Address Changer Kullanabilirsiniz Yazılım için BURDAN

 

Orjinal Mac Adresiniz Görünmektedir. Random Mac Address Bastığınızda Rast gele bir mac adresi oluşturacak dır.

 

Random MAC Address butonuna basınca Bir mac adresi olşturacak ve Change Now butona basınca Mac adresini Değiştirecek  Orjinaline  Geri dönmek için ise Restore Orjinal Butonuna basacaksınız.

 

 

Diğer Katagori ve ipuçlarını Gezmeden çıkmayın Mutlaka işinize yarıyacak ipuçları vardır .

mail abone

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın