Sponsorlu Bağlantılar

Mac Adresi Nasıl Değişir?

935 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar bu yazımda Mac Adresi Nasıl değiştirilir bu konuda bahsetmek istiyorum. İlk Önce MAC Adresi Nedir,Mac Adresi ne işe yarar? ilk önce bunları bilmek gerekir ardından mac adresi nasıl öğrenilir? bununla ilgili olarak sizlere bilgi vermeye çalışalım. 

Mac Adresi Nedir Nasıl Öğrenilir?

Mac Adresi ; İnternet’e Açılmak için kullandığımız Ethernet Kartlarına verilen Serial Numaralardır Bir eşi benzeri olmayan numaralardır Yani bir Mac adresinden dünyada ikinci kez bulunmaz . Yani kısa Parmak izi gibidirler. Mac Adresi sayesinde kimlik tanımlanması yapılmaktadır. 

Bir site girdiğinizde ip adresiniz ve Mac adresinizin kayıtı tutulabilir İp adresi değişebilir dinamik yada statik olabilir ama mac adresiniz sabit kalacağı için o siteye tekrar giriş yaptığınızda Mac Adresi sayesinde tanınmış olacaksınız.  Peki Mac Adresi nasıl değişebilir ? Mac Adresini Fiziksel olarak değiştirmek için Ethernet Kartını değiştirmek gerekmektedir. yani yeni bir kimlik almanız germektedir. Birde Fiziksel olarak değilde Yazılımsal olarak da değiştirebilirsiniz Bunun için Kullanacağımız Yazılım Mac Address Changer Kullanabilirsiniz.

Yazılımı “http://www.technitium.com/tmac/index.html#download” adresi üzerinden kullanabilirsiniz, daha sonra aşağıdaki adımlar ile nasıl mac değiştirme konusunu inceleyin. 

Orjinal Mac Adresiniz Görünmektedir. Random Mac Address Bastığınızda Rast gele bir mac adresi oluşturacak dır.

 

Random MAC Address butonuna basınca Bir mac adresi oluşturacak ve Change Now butona basınca Mac adresini Değiştirecek  Orjinaline  Geri dönmek için ise Restore Orjinal Butonuna basacaksınız.

mac adres değiştirme, mac değiştirme konusunda sizlere nasıl değişir? bunu anlatmaya çalıştık, bu ne kadar faydalı veya yararlı olur? mac adresi fiziksel evrensel bir numaradır. Biz bunu yazılımsal olarak değiştirdik fakat site üzerinde bunu mac engeli yediğiniz de test etmek gerekir işe yarayıp yaramadığını.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın