Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] BuzzSearch Reklam Virusunu Nasıl Silerim

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu reklam virusu size sık sık reklam sayfaları açarak bunlara yönlendirmeye çalışırlar , bu açılır reklam virüsü bilgisayara yüklediğiniz ücretsiz yazılımlar veya deneme yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. Böyle programları bilgisayara yüklerken çok dikkatli olmanız gerekmektesiniz.

BuzzSearch reklam virusunu nasıl silerim ?

1-Adım :

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle Kaldır > Burada BuzzSearch ile ilgili yüklü programlar varsa yada buna benziyen bilmediğiniz sizden habersiz yüklenmiş programlara dikkat ederek bunları kaldırınız.

2- bilgisayarınıza AdwCleaner Programı indirip bunula  Taratınız

adwcleaner scanner virus

bilgisayarınıza indirdiğiniz AdCleaner programını çalıştırmadan önce diğer çalışan tüm programları kapatarak bununla taratınız.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarınız belli bir süre sonra bekledikden sonra BuzzSearch ile ilgili zararlı girdileri işaretliyerek bilgisayarınızdan Cleaner ile bu girdileri siliniz.

bilgisayarınız yeniden Başlayacak Bu işlem sonucunda Tarayıcıların Yer imleri varsa Bunları yedekleyerek Taracıların Fabrika ayarlarına geri dönününüz Aşağıda Nasıl yapıldıkları ayrı ayrı gösterilmiştir.

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/internet-explorer-ayarlarini-sifirlama-nasil-yapilir/” target=””]Explorer Nasıl resetlenir Burdan[/button]

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/mozilla-firefox-tarayici-nerden-resetlenir/” target=””]Mozilla Nasıl resetlenir Burdan[/button]

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/google-chrome-ayarlarini-pratik-sekilde-eski-haline-getirin/” target=””]Chrome Nasıl resetlenir Burdan[/button]

 

Tarayıcılara Reset atıldıkdan sonra Birde Bilgisayarınızı JunkWare Programı ile taratınız.

junkware kaldırma

 

 

Bu işlemleri yaptıkdan sonra en sonunda Bilgisayarınıza Malwarebyte Programı kurup birde Güvenli Mod ile taratınız.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın