Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] buzzsearch reklam sayfası nasıl kaldırılır?

412 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu reklam virusu size sık sık reklam sayfaları açarak bunlara yönlendirmeye çalışırlar , bu açılır reklam virüsü bilgisayara yüklediğiniz ücretsiz yazılımlar veya deneme yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. Böyle programları bilgisayara yüklerken çok dikkatli olmanız gerekir.

BuzzSearch reklam virusunu nasıl silerim ?

1-Adım :

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle Kaldır > Burada BuzzSearch ile ilgili yüklü programlar varsa yada buna benzeyen bilmediğiniz sizden habersiz yüklenmiş programlara dikkat ederek bunları kaldırınız.

2- bilgisayarınıza AdwCleaner Programı “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden  indirip bununla  Taratınız

adwcleaner scanner virus

bilgisayarınıza indirdiğiniz AdCleaner programını çalıştırmadan önce diğer çalışan tüm programları kapatarak bununla taratınız.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarınız belli bir süre sonra bekledik den sonra BuzzSearch ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek bilgisayarınızdan Cleaner ile bu girdileri siliniz. bilgisayarınız yeniden Başlayacak Bu işlem sonucunda Tarayıcıların Yer imleri varsa Bunları yedekleyerek Taracıların Fabrika ayarlarına geri dönün aşağıda nasıl yapıldıkları ayrı ayrı gösterilmiştir.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

 

Tarayıcılara Reset atıldık dan sonra Birde Bilgisayarınızı JunkWare Programı  “http://www.gezginler.net/indir/junkware-removal-tool.html”  adresinden indirin ve  taratınız.

junkware kaldırma

Bu işlemleri yaptık dan sonra en sonunda Bilgisayarınıza Malwarebyte Programı kurup birde Güvenli Mod ile taratınız., böylece bilgisayar tarayıcılarında çıkan reklam virüsleri bilgisayarınızdan kaldırılacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın