Yazılım

zaman ayarlı bilgisayarı açma programı

zaman ayarlı bilgisayarı açma programı

Bu konumuzda merak edilen sorulardan biride zaman ayarlı şekilde bilgisayarı açabilir miyiz? Kapalı bir bilgisayarı istediğiniz zamanda açmak için ne yapılabilir? bu sorular sıklıkla forum sitelerinde soruluyor ve farklı farklı yazılar yazılarak yorumlar yapılabiliyor.

İlk önce bilgisayarı açmak için power düğmesine basmak gerekiyor peki bu power düğmesine basmak için ne gerekir? tabiki fiziksel bir gücün olması yani eliniz ile bir müdahale ederek açmamız yeterli olacaktır. Peki kapalı bir bilgisayarı yazılımsal olarak açabilir miyiz?

Maalesef fiziksel bir müdahale olmadığı için yazılımsal yani program ile bilgisayarı geri açamayız. Bunun için bilgisayarın gücünü tam kesmemiş kapalı olmadan uyku modun’da , beklemede filan olması gerekiyor.

Ayrıca bunun için düşünülmüş bir program olarak “auto power-on shutdown” programı belki işinizi görecek bir yazılım olarak size gerekebilir. Bu program hakkında yorumlarda programın bilgisayarı istenilen saat’de kapattığınız fakat açılmadığını doğrulamaktadır.

Ama siz yinede deneyebilirsiniz. Programın bazı özellikleri yer verecek olursak uyku moduna alma , beklemeye alma , istenildiği saat’de kapatma , istenilen saat’de açma gibi özellikleri mevcuttur.

dikkat uyarı iconu

Sizinde tavsiye edeceğiniz veya önereceğiniz program yazılım var ise yorumlar bölümünden deneyimlerinizi paylaşabilir ve diğer ziyaretçilere destek sağlamış olursunuz.

Arama Tags & Etiket ;

Shutdown Scheduler , zamanlanmış kapatma , zamanlanmış otomatik kapatma , istenilen zamanda bilgisayarı açma , bilgisayarı otomatik açma , zamanlanmış zamanda otomatik bilgisayarı açma , bilgisayarı istenilen saatte açma ,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL