Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} bilgisayar açılışında disk gözden geçirme Sorunu

7.826 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda bilgisayar açılışında oluşan hata & sorunlardan biri olan “bilgisayar açılışında disk gözden geçirme” nasıl iptal edilir nasıl çözülür? bununla ilgili ipucu vereceğim.

Bilgisayarı açılışta ekranda diski gözden geçirin çıktığında herhangi bir tuşa veya enter tuşuna bastığınızda bu ekranı geçebiliyorsunuz peki bunu iptal etmek için nasıl bir çözüm yoluna gidilir?

Zamanla bu durum ilk başta biraz iyi görünse’de sonradan can sıkıntısı yaratmaya başlar böylece bunu iptal etmeyi düşünebilirsiniz. Peki bu sorunu nasıl çözeceğiz?

Bunun için iki farklı yol deneyebiliriz. ilki regedit kayıt defteri düzenleyicisini oynayarak diğeri ise disk kontrol etmek için komut kullanarak şimdi aşağıdaki adımları uygulamanızı tavsiye ederim.

 

bilgisayar açılışında disk gözden geçirme nasıl kapatılır?

  • kayıt defteri üzerinden çözüm yolunu deneyelim. Bunun için win+r çalıştır penceresini açalım ve buraya regedit komutunu yazarak kayıt defterini açalım ve aşağıdaki adımları takip edelim.

“HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager” kayıt defterinde bu adımları izleyelim. “bootexecute” girdisini bulalım ve değiştir diyerek içeriğini temizleyelim ardından çalıştır penceresine gpupdate komutunu yazın  denemek isterseniz bilgisayarı tekrar deneyebilirsiniz.

  • bilgisayar açılırken disk gözden geçirme iptal etmek için şu yolu deneyebiliriz. Bu komut dos komutu olup diski gözden geçirmek olacaktır. Bunun için win+r tuşları yardımı ile çalıştır penceresini açalım buraya cmd komutunu yazın ve dos penceresi açılsın.

Buraya yazacağınız komut “chkdsk /f /r” tırnak işareti olmadan yazıyoruz ve enterliyoruz. Bu komut bozuk diski kontrol edecek bozuk yerleri düzeltmeye çalışacaktır.

Bozuk Disk Kontrol ve Düzeltme nasıl yapılır?  konusunu ayrıca inceleyebilirsiniz.  bozuk sektörler varsa bunu düzeltmeye çalışacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

bilgisayar açılışında disk gözden geçirme nasıl kapatılır , bilgisayar açılışında disk gözden geçirme nasıl iptal edilir , sorun , nasıl , çözüm , windows 10 , windows 7

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüm} bilgisayar açılışında disk gözden geçirme Sorunu (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın