Sponsorlu Bağlantılar

Yüklü “ses aygıt çıkışı yok” hata ve çözümleri

4.246 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bende ses işareti üzerinde kırmızı çarpı işareti var ve  “yüklü ses aygıt çıkışı yok” hatası veriyor , yardım lütfen !! sizlerden gelen soru sor bölümünden gönderilen soruda arkadaşımız ses sorunu yaşamaktadır. Bu sorunun nasıl kaynaklanıyor ve bunun çözümünü arayacağız.

Yüklü ses aygıt çıkışı yok sorunu genelde ses kartının sürücülerinin güncel olmamasından veya yüklü olmamasından kaynaklı olabilir. Bazen işletim sistemi güncellemesi yaptığınızda yeni bir güncelleme ile ses kartı sürücülerinin uyumsuzluğu nedeni ile sorunlar yaşanmaktadır.

Yüklü ses aygıt çıkışı yok hatasının çözümüne gelince ilk önce Aygıt Yöneticisine giriyoruz bunun için Win + R tuşları ile çalıştır penceresini açıyoruz ve buraya devmgmt.msc komutunu yazıyoruz . Aygıt Yönetici açtık dan sonra burada yapmamız gereken Ses , Video ve oyun denetleyici kısmından bilgisayarın ses aygıtını buluyoruz ve üzerine geliyoruz.

Yüklü ses aygıt çıkışı yok hatası

Sürücü yazılımını Güncelleştir… kısmından sürücü ( driver ) güncelleyin . Eğer bu şekilde yapamıyor iseniz Ses Kartının resmi web sitesini ziyaret ediniz ve buradan ses kartının sürücüsünü bulun ve yeniden yükleyin. Eğer Onborad ses kartı ise Ana kart cd var ise bunun üzerinden yeniden yükleyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Yüklü “ses aygıt çıkışı yok” hata ve çözümleri (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. ya abiii
    ne olursun bana yarıdm ett
    herşeyi yaptım driver güncelledim ama olmadı ne yapmam lazım böle olmuyor hiçbiroyuna da girilmş.yor acişll abi lütfen

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın