Sponsorlu Bağlantılar

Youtube’de acılı şakalar yasaklandı

363 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyaca ünlü video paylaşma sitesi olan Youtube yeni politika güncellemesi ile acılı şakalar, kışkırtma, tehlikeli olan şakaları yasakladı.

Youtube topluluk politikalarını güncelleyerek acı veren videolar, tehlikeli içerikli şakaların Youtube’da yeri olmadığını vurguladı. Topluluk Kılavuzumuz, ciddi zararla sonuçlanma ihtimali bulunan tehlikeli eylemleri teşvik eden içeriği yasaklıyor Google tarafından bir içerik paylaşıldı.

Ciddi tehlikeler yaratan, ölüm riski olan, çocukların ciddi olarak duygusal sıkıntı yaşamasına neden olan meydan okuma ve şakalar bu kapsam altına girmektedir.

Bilindiği gibi sonu kötüye giden şakalar, yaralanmalara neden olan şaka içerikli videolar küçük çocuklarda ciddi travmalara neden olmakta bunun yanında Youtuber’ların çektiği videolar kışkırtma veya meydan okuma içerikli olduğu ve bu videoların çoğunun yaralanmalara neden olduğu için bu tür videolar artık yasaklanmaktadır.

Youtube politikaları için “https://www.youtube.com/intl/tr/yt/about/policies/ adresi üzerinden inceleme yapabilirsiniz. Youtube’da hala şiddet içerikli videoların dolaştığı görülmektedir. BU videolar milyonlarca kez izlenmesi de düşündürecek bir durum olarak söyleyebiliriz.

Kısaca travma yaşatacak olan videolar artık yasaklanmış olacak ve şikayet edildiğinde bu videolar silineceğini bir kez daha söyleyerek Youtube video şikayet etme konusunda sizlere hemen bir açıklama yaparak konumuzu tamamlamış olacağız.

YOUTUBE VİDEO NASIL ŞİKÂYET EDİLİR

Eğer uygunsuz video olduğunu düşünüyor ve video şikayet etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek sizde video şikayetinde bulunabilirsiniz.

  • Video altında üç nokta göreceksiniz.
  • Bildir
  • Uygunsuz içeriği bildir

Bu şekilde uygunsuz videoları bildirebilir, şikayet edebilirsiniz. Eğer topluluk kurallarına videolar uymuyorsa Youtube tarafından bu videolar silinecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın