Sponsorlu Bağlantılar

WordPress’de bellek tükendi hatası çözümü

14.040 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda wordpress bellek sorunu hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bu konuyla alakalı olarak sizlerden gelen sorular arasında wordpress memory limit hataları konusunda bu yazımızla cevap vermeye çalışacağız.

Maliyetlerin düşük tutulması düşük fiyatlara satın alınan barındırılan sitelerde sıklıkla görülmektedir. Düşük trafik bant genişliği { Bandwidth } olan sitelerde bu hatalar oldukça fazla görülmektedir.

Düşük bant genişliğine sahip sitelerde sorgulamalar fazla olduğunda bu hatalar neden olabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı beyaz ekran sorunları yaşanabilmektedir. Ayrıca eklentiler de işlemcinizi yoracağı için sorun yaşanabilir.

Bizimde bu konumuzda wordpress bellek tükendi problemi konusunda sizlere vereceğimiz çözüm yolları ile sorun nasıl giderilir aşağıda ipuçlarıyla vereceğiz.

WORDPRESS BELEK TÜKENTİ SORUNU ÇÖZÜMÜ

Bu hatayı çözümlemek için aşağıda vereceğimiz ipuçları ile sorun nasıl çözülür? Bunu konumuz içinde vereceğiz.

FileZilla veya Cpanel üzerinden dosya yöneticisini kullanarak wp-config.php dosyası içine aşağıda vereceğimiz kodu yapıştırın.

define (‘wp_memory_limit’ ‘256m’)

Bu kodu config dosyasını editleme, düzenleme yaparak yerleştirin.

Bu konuyla alakalı olarak daha ayrıntılı olarak wp de memory limit artırma konusunu inceleyerek nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. 

Böylece sitenizde kullanılan memory hafızasını yükseltebilirsiniz. Bu sorun büyük ölçüde çözümlenecektir.

Bu yazımızda wp bellek tükendi hatası ve çözümü için en sık kullanılan metot bu şekildedir. Memory limit sorunu çözümü için bu konuda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın