Sponsorlu Bağlantılar

Youtube Kanal tasarımı nasıl olmalıdır

106 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, daha önce sizlere youtube kanal açma konusunda bilgilendirme yapmaya çalışmıştık. Bu konumuzda açtığımız kanal için tasarım oluşturma hakkında sizlere ipuçları vermeye çalışacağız.

Rakip kanalları takip ederek ne tür bir kanal tasarımı gerçekleştirmişler bunlara dikkatlice inceleyebilirsiniz. Kanallarda birçok dikkat çekici grafik kullanıldığını sizde kanal resimlerinize kalın harflerle dikkat çekici kanal sloganları kullanarak kanalınızı özelleştirebilirsiniz.

YOUTUBE KANAL TASARIMI

Bunun için kanalınıza uygun görseller kullanarak bu görselleri büyük puntolu harflerle kanalınızın ifade etmeye çalıştığı mesajları vurgulayınız.

Kanalınız ne kadar dış görünüşü önemli olursa kanal sadakati o derece artacaktır. Çünkü görsellik önemlidir. Kullanacağınız banner ve logo ilgili çekici olmalıdır. Kanalınızı photoshop veya corel draw ile tasarımlar yapabilirsiniz.

Burada kullanabileceğiniz ölçüler 2048×1152 kapak resmi ebatını kullanabilirsiniz. Bunun dışında stok resimlerini bulabileceğiniz ücretsiz bir çok siteyi de ayrıca internet üzerinden de bulabilirsiniz.

Kanal tasarımı için şunu özetlemek gerekirse youtube kanal tasarımı için ilgi çekici ve keskin olmayan resimler kullanabilir, kanalınızda vurgulamak istediğiniz mesajları kalın harflerle yazarak abonelerinizin veya diğer kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz.

Bu işlem youtube’de ilk sıralarda olmak için atılan ilk adım olarak söyleyebiliriz. Sizde youtube kanalında popüler olmak istiyorsanız iyi bir tasarımdan geçtiğini söyleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın