Sponsorlu Bağlantılar

Youtube kanal açma

68 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Youtube derslerimizin başında kanal açmadan önce gerekli ipuçlarını sizlere vermiştik, bu ders sonrasında artık yavaş yavaş youtube ilk adım atmaya geldi.

Bu konumuzda sizlere youtube kanalı nasıl açılır bunu sizlere anlatacağız ve ardın diğer konularımızla sizlere başarıya giden adımları vermeye çalışacağız.

Kanal açmadan önce kanalınız neyle alakalı olacak? Kanal pratik ev bilgilerimi, yemek tariflerimi, teknoloji veya oyunla alakalı mı bununla ilgili bir kanal ismini bularak bu isimle yani kanal adıyla yola devam edeceğiz. Bu kanalınızın hedef kitlesi için önemli bir ilk adımdır.

KANAL NASIL AÇILIR YOUTUBE

Şimdi geldi kanal açmak için ilk adım tabiî ki bir gmail hesabınızın olması gerekmektedir. İleride bu hesabınızla adsense üyeliği için başvuru yapabilir ve kanalınızdan para kazanmaya dönebilirsiniz.

Sizler için daha önceden hazırladığımız Youtube kanal açma konusunda daha ayrıntılı olarak konumuzu inceleyebilirsiniz.

Youtube bu gmail hesabınızla giriş yaparak bir youtube kanal oluşturma işlemine hemen koyulabilirsiniz. Bunun için kanal oluşturmak için;

  • Sol üst köşede “kanal oluştur” seçeneği göreceksiniz oradan bir kanal açmak için giriniz.
  • Bir kanal adı veya markanızın adını giriniz.
  • Kanal oluşturma bu şekilde hemen açılmaktadır.

Bunun ardından kanal özel ayarları için “kanal ayarları” kısmından kanalınıza ait filigran ve diğer varsayılan ayarları, kapak resmi, özel açıklamaları girerek kanalınızı optimize etmeye başlayabilirsiniz.

Kanalı özelleştir sekmesi kısmından kanalınız ve sosyal ağlarınızı kanalınızı tanıtım için 30 saniyelik tanıtım videosu eklemenizi tavsiye ederiz.

Bunun dışında kanal’da “hakkında” kısmında kullanıcıların sizin hakkında bilgi edinmesi için kendinizi ve kanalınızı tanıtan bilgilere de yer verilmelidir. Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal ağ linklerinizi bu alandan paylaşınız.

Sitenizin link adresini, varsa iletişim için skype adresinizi yazmanızda sizin için faydalı olacaktır. Arma motoru olarak ikinci en büyük arama motoru olan Youtube kanalınıza uygun videolar paylaşınız.

Google aramalarında bu videolar yeri geldiğinde aramalarda ilk sıralarda çıkabileceğini unutmayınız. Böylelikle sizi tanımlayan bir tanıtma aracı olduğunu unutmayınız.

 

Yukarıda Youtube kanal oluşturma konusunda siz takipçilerimize önemli ipuçları vermeye çalıştık. Bu konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın