Sponsorlu Bağlantılar

Adsense Nedir ve Çalışma Mantığı Nasıl..?

401 views
Sponsorlu Bağlantılar

Adsense Google tarafından geliştirilmiş Adwords tarafından alınan reklamları üye olduğunuz Adsense hesabınızdan alacağınız kodları sitenize kurallarına göre yerleştirerek anahtar sözlükler ile sitenize gelen ziyaretçilerin ilgilisine göre bu reklamları kullanması ile para kazanılmasıdır.

Adsense Nedir?

Adsense ile sitenizde reklam yayınlayarak para kazanabiliyorsunuz. Adsense reklam verenlerin güvenliğini sağlamak için katı kuralları vardır. Reklam verenler tıklama başına para ödedikleri için geçersiz tıklamalar dan dolayı yayıncı sitelere para vermeyeceği için Adsense politika Kurallarına uymanız gerekecektir.

Web Sitenizden ilk önce para kazanmak için Adsense hesabınız olması gerecektir , Adsense Hesabı Almak için Buradan Üye olmanız gerekmektedir. Üye olduk dan sonra başvurunuz onaylanma süresince size bilgilendirme mail gelecektir. Başvurunuz onaylandık dan sonra siteniz temasına Adsense Reklam Kodlarını Sitenize yerleştirmek sureti ile para kazanmaya başlaya bilirsiniz. Reklam Kodları ve Diğer Kurallar için Adsense Blog yardım alabilirsiniz.

Adsense Çalışma Mantığı Nasıldır ? 

Alan adınızı Adsense kayıt edildik den sonra alacağınız reklam kodlarını sitenize yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Ziyaretçi sitenizin içeriğine göre arama kelimelerine göre organik olarak ziyaret ettiğinde aramaya göre reklam görüntülenecektir.

Örnek verirsek donanım ile ilgili bir kelime ile ziyaret ederse reklamlarda bununla ilgili olarak bir bilgisayar üreticisinin reklamını yada bir yazılımlar ilgili olarak ziyaret ettiğinizde size herhangi bir yazılım ile ilgi alanına göre reklam verecektir . Böylece bu reklamları kullanırsanız para kazanmaya başlayacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın