Mobil

instagram mavi tik ( onaylı hesap ) almak için takipçi sayısı

instagram mavi tik ( onaylı hesap ) almak için takipçi sayısı

Merhabalar, bu konumuzda onaylı hesap almak için kaç takipçi gerekli, takipçi sayısı ne olmalıdır, kaç kişi gerekli gibi sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

İlk önce mavi tik işareti nedir bununla ilgili olarak bilgi vereceğiz ardından onaylı hesap almak için şartlar neler gerekiyor ardından mavi tik almak için kaç kişinin gerektiğini bu makalemizde sizlerle paylaşacağız.

MAVİ TİK İŞARETİ ( ONAY İŞARETİ ) NEDİR?

Doğrulanmış hesap veya diğer adıyla doğrulanmış rozet önemli, tanınmış, ünlü veya Global markalar için Twitter, İnstagram veya diğer sosyal ağlarda gerçek hesap olduğunu belirtmek için hesap adlarının yanında belirtilen onay işaretidir.

Yukarıda başlıkta olduğu gibi onaylı hesap nedir konusunda kısa bilgi verdikten sonra şimdi onaylı hesap almak için şartlar nelerdir bununla ilgili olarak kısa bilgiler vereceğiz ardından mavi tik almak için kaç takipçi gerekli bunun üzerinde duracağız.

ONAYLI HESAP ALMA ŞARTLARI

İnstagram yakın zamanda güncelleme yaparak onaylı hesap başvurusu yapmak için bir özelliği devreye soktu. Bu özelliği kullanarak herkes başvuru yapabilecek. Fakat bunun için ne yapmak gerekiyor nasıl başvuru yapılır bunu aşağıda yazımızda okuyabilirsiniz.

İNSTAGRAM DOĞRULANMIŞ HESAP BAŞVURUSU YAPMA

Yukarıda link adresi üzerinden onaylı mavi tik nasıl alınır yazımızı inceleyerek sizde kendi hesabınız için başvuru yapabilirsiniz.

ŞARTLAR;

 • Geçerli kişi veya kurum veya işletmeye sahip olmanız gerekmektedir.
 • Hesabınızın özgün olması gerekmektedir.
 • Geçerli bir profile sahip olmanız gerekiyor.
 • Paylaşım yapmış olmanız gerekiyor.
 • Farklı sosyal ağlara link vermemiş olmanız gerekiyor
 • İnstagram topluluk kurallarına uymanız ve bunu daha önce ihlal etmemiş olmanız gerekiyor.
 • Profilinizde herhangi bir kendinize ait site link adresi varsa bunu kaldırın daha sonra başvuru sonucuna göre tekrar ekleyebilirsiniz.
 • Hesabınızın herkese açık olması
 • Doğrulanmış telefon numarası ve doğrulanmış e-posta adresi gerekiyor
 • Kimlik ve diğer istenilen belgeleri instagrama ibraz etmeniz gerekecektir.
 • Takipçi satın almamış olmanız gerekiyor
 • Beğeni, yorum için otomatik yapılan botlardan destek almamış olmanız gerekiyor.

Yukarıda instagram onaylı hesap başvurusu yapacağınız zaman bunları göz önünde bulundurunuz. Şimdi mavi onay rozeti almak için kaç takipçi gerekli, kaç kişiye gerek var bununla ilgili olarak bilgi verelim.

ONAYLI ROZET ALMAK İÇİN KAÇ TAKİPÇİ GEREK

Onaylanmış rozet almak için kaç kişiye, kaç takipçiye ihtiyaç vardır. Bunun için herhangi bir kişiye sahip olmaya gerekmez. Kimi sitelerde 10 bin üzerinde takipçinin olması gerektiği söylenmektedir. Fakat bunlar asılsız haberdir.

TAVSİYE VİDEO;

Çünkü 1000 takipçisi olanda alabilir 1000 kişinin altında olan kullanıcıda alabilir veya üstü olanda alabilir. Buna en iyi örnek aşağıda görebilirsiniz.

Mavi rozet almak için yukarıda da verdiğimiz gibi kriterleri yerine getirmeniz gerekecektir. Piyasada ücret karşılığı onaylanmış hesap almak için kişiler karşınıza çıkabilir. Bunun için bu tür kişilere itibar etmeyiniz.

Tavsiye Yazı; instagram yardım ve destek hattı

Bu yazımızda onaylanmış mavi rozet almak için takipçi sayısı nedir, kaç kişinin olması gerekir, kaç takipçi ile doğrulanmış hesap alınır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

YORUMLAR (3)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL