Sponsorlu Bağlantılar

Anahtar kelime nedir

655 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda ödevlerde sorulan anahtar kelime nedir, anahtar kelime ne işe yarar bu konumuzda SEO çalışması yapan veya aramalarda sıklıkla kullanılan temel kelimelerden bahsedeceğiz.

Telefon rehberiniz de onlarca telefon rehberinde kişiler var diyelim ve örneği bunun üzerinden vererek anahtar kelime ne işe yarar bahsetmeye çalışalım.

Telefon rehberinde Ankara bir otel numarasını kayıt ettiniz. Bu otel ismini “Misafirhane” olarak rehbere kayıt ettiniz fakat ilerleyen zamanlarda Ankara konaklamak için otelin telefon numarasını rehberde ararken “Misafirhane” olarak aklınıza getiremediğiniz için rehberde bulamadınız.

Fakat telefon rehberine “Misafirhane Oteli” olarak kayıt etmiş olsaydınız arama da misafirhane değil de “otel” olarak aratmış olsaydınız kolaylıkla bulabilirdiniz. İşte burada bu otel kelimesi anahtar kelime olarak geçmektedir.

ANAHTAR KELİME

Aramalarda kullanılan ve neyi bulmak için aramaya çalıştığımızı ifade eden kelimelere anahtar kelime denilmektedir.

Genel olarak makale yazarları, içerik paylaşanlar hazırladıkları yazılarda kullanıcıların hangi kelimelerle siteyi ziyaret edeceklerini “anahtar kelime planlayıcısı” ile araştırarak hazırlamaktadırlar. Kelimelerin aranma oranları hacimlerini dikkate almaktadır.

Bizim bu konumuzda da konumuz anahtar kelime nedir olarak hazırladığımız yazımızı meraklı, araştırmacı kullanıcılar internet arama motorlarına “anahtar kelime nedir” yazarak arattığında en iyi içeriklerin gösterilmesiyle öne çıkarak veya sponsorlu reklam vererek ön plana çıkarmayı düşünebilirler.

Arama kelimeleri en iyi nokta atışı ile aradığı konuyu bulmak için arattırılan kelimelerdir. Buna başka bir örnek ise yine Antalya’da otel arayanlar için arama motoruna “beş yıldızlı otel Antalya” yazarak arayarak istediğini nokta atışıyla en iyi içerikleri listeleyebilir.

Bu aramaları yaptığımız kelimelere anahtar kelime denilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın