Sponsorlu Bağlantılar

[ Yeni Yazı ] Wps { Wi-Fi Protected Setup } Nedir?

770 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Wi-Fi Protected Setup nedir ne ne işe yarar bunun hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Wi-Fi Protected Setup ( Wps ) ağ güvenliği bilgisi olmayan tecrübesiz kullanıcılar için geliştirilmiş Wps Düğmesi işi kolaylaştırıyor.

wps düğmenin görevi nedir

Adsl Modem üzerinde gelen bu düğme ile Ağ Güvenliğini kolaylıkla sağlayabiliyorsunuz. Peki Wps Düğmesi Nasıl çalışmaktadır.

Wps Nasıl Kullanılır ?

8 haneli bir Wps pin bulunuyor bu Wps pin kodu Wifi bağlanırken bilgisayarınızdan girmeniz gerekecektir. Wps Pin kırmak o kadar kolay olmadığı için güvenli bir bağlantı sağlamış olacaksınız. üç kere wps pini yanlış girildiğinde güvenlik nedeni 1 dakika bekletip tekrar girmenizi isteyecektir.

Wps ( Wifi Protected Setup ) bağlantı şekli olarak iki tür bağlantıya sahiptir. ilki pin kodu girerek bağlantı sağlanır konu içinde dediğim gibi 8 harfli cihaz üzerinde yazılı yada klavuzun da yazılı Wps pin girerek genelde kablosuz bağlantılar için bilgisayara girerek İnternet bağlantı sağlanmaktadır.  Bunu aktif yada pasif etmek için Wps Basıp Açma / kapama ile kontrol edilebilir.

Diğer Wps Bağlantı şeklimiz ise marka ve modeline göre değişen bir şekilde klavuzdan yada İnternet üzerinden araştırarak Wps Düğmesine bir kaç saniye basılı tutup diğer bağlantı kuracağınız cihazdan da wps düğmesine basarak bağlantı görmesini sağlayarak eşleştire bilirsiniz. ( Wps Düğmesi Fiziksel Düğme’de olabilir yada yazılımsal olarak wps düğmesi’de olabilir )

Tags – Etiketler ;

wps ne işe yarıyor , wps düğmesi nedir , wps düğmesi , wps bağlantısı , wps pin kırılır mı ? , wps pin kaç haneli , Wi-Fi Protected Setup nedir , Wi-Fi Protected Setup ne işe yarar , wps pin ile bağlanma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın