Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } WordPress Dışa Aktar Hatası

810 views
Sponsorlu Bağlantılar

Benim başıma gelen ve biraz araştırmalardan son çözdüğümü WordPress Dışa Aktar Sorunu ile ilgili nasıl bir yol aldım bunu sizler ile paylaşmak istiyorum. İlk önce WordPress Dışa aktar dediğimiz şey nedir bunun hakkında size bir ön bilgi vermek istiyorum.

wordpress dışa aktar sorunu

Dışa Aktar WordPress‘de yazdığınız yazıların makalelerin yedeğini alarak dışa aktara yedeğini alıp bir başka blogsite’ye bir başka wordpress siteye aktarmaktır. Bunu dışar’dan aldığınız bir yedeğini de kendi wordpress sayfasına aktara bilirsiniz.

External Error : Dışa Aktar Sorunu

Error 503 Service Unavailable

Service Unavailable

Guru Meditation :

XID : 760464860

Varnish cache server

 

Son zamanlarda WordPress Dışa Aktar yaptığınızda belli bir zaman sonra hata vererek Dışa Aktar sorunu yaşayabilirsiniz. Bu sorun neden kaynaklı olabilir ?

İlk önce benim düşüncem wordpress son sürümünden kaynaklı olduğu düşünüyordum ama işin aslının öyle olmadığı kanatına vardır. Peki nereden kaynaklıdır.

ilk önce wordpress ön belleğinin yetip yetmediğini bir kontrol ediniz wordpress varsayılan olarak 32 MB bir ön bellek sunmaktadır. Eğer ön belleğiniz yetmiyor ise bunu artırmanız gerecektir.

WordPress Memory Limit kontrolu nasıl sağlarız ve nasıl yükseltiriz bunun hakkında konuyu aşağıdaki konu başlığından inceleyelim.

WordPress Memory Limit Artırma

Memory limitiniz yetiyor ise bu sorun host sağlayıcıların güvenliğinden kaynaklı olduğunu düşünerek host sağlayıcım ile irtibata geçtim durumu resimler ile ve yazılı olarak geri bildirim yaptım bunlardan gelen maillerden İp engelleme ile ilgili olduğunu ve çözüldüğünü bildirdiler.

wordpress dışa aktar

WordPress Dışa Aktar yaparken Yandex Tarayıcıdan yaptığımda Error 500 – İnternal Server Error hatası ile karşılaştım . WordPress Dışa Aktar özelliğini kullanırken Google Chrome Tarayıcı üzerinden denedim bu sefer Dışa Aktar Dosyasını ( xml ) İndirdi ama boş olarak indirdi yani dosya içini açtığınızda boş olarak hiç bir kayıt yok olarak görünmekte peki bunu nasıl çözeceğiz ?

Bunun için nasıl çözeceğiz ben bu şekilde almayı başardım şimdi tekrar dışa aktar bölümüne geri geliyoruz.

wordpress dışa aktar sorunu1

Aktarım dosyasını indir yazan yerin üzerine geliyoruz faremizin sağ tuşu ile üzerine gelerek öğeyi denetle yazan yeri açıyoruz.

aktarim dosyasını indir

Aktarım Dosyasını indir yazan yerin üzerine geliyoruz ve Türkçe karakterler kullanmadan Aktarim Dosyasini İndir veya indir olarak düzenleyerek köşeden çarpı işareti ile kapatalım.  Sonra tekrar xml dosyasını indirip kontrol edelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın