Sponsorlu Bağlantılar

[Yeni Yazı] Tebrikler Kazandınız Virüslu Sayfa Nasıl Temizlenir

502 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Sayfalarında gezinirken karşınıza  ” Tebrikler Kazandınız ” gibi gibi yada Tarot Reklamlarını Görmeniz her an olabilir. Aslında bilinçli bir kullanıcı iseniz bununla ilgili sıkıntı çekmezsiniz. Bunun Nedeni ise Bilinçsiz yüklemelerden yada virüslü sitelere girmekten kaynaklanıyordur.

Girmiş olduğunuz bir site sizi zorla bir program indirmeye zorluyorsa bilin ki o programdan size hayır gelmez. O yüzden böyl sitelerden uzak durunuz. Şimdi Gelelim Böyle Reklam Sayfalarını kaldırmaya ;

Bilgisayar > Başlat > Program Ekle / Kaldır   adımlarını giriyoruz.

Program listesi görüntülecenektir. Burada Göze çarpan bilmediğiniz programlar var ise bunları kaldırmanız olacaktır. İnternet’den Araştırarak neye yaradıklarını öğrenebilirsiniz.

Bu işlemi yaptık dan sonra Tarayıcılarınızın Ayarlarını Resetleyiniz. Fabrika Ayarlarına geri dönmek için Aşağıdaki Konu başlıklarından Öğrene bilirsiniz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

 

Tarayıcıları Resetledik den sonra Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirin ve kurunuz. 

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımızda Zararlı Girdileri Scan butonu ile taratarak Buluyoruz Listelenen zararlı girdileri işaretliyoruz. Ve Cleaner butonu ile siliyoruz. Bu işlemden sonra bilgisayarımız reset ile yeniden başlayacaktır.

Bundan Sonra Bilgisayarımızı Tekrar JunkWare programı  “http://www.gezginler.net/indir/junkware-removal-tool.html” adresi üzerinden kurarak Taratıyoruz. Bu program bilgisayarımızda zararlı tarayıcı gasplarını adware ve toolbar ve istenmeyen zararlı girdileri silecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın