Sponsorlu Bağlantılar

oem ürün nedir?

5.261 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir çok bilgisayar formlarında yada ürün satılan elektronik mağazalarda Oem Ram , Oem Harddisk Oem Sürücü gibi ifadeleri bu işle uğraşıyor yada merak ediyorsanız duymuşsunuzdur. 

Oem denildiğinde hemen aklınıza kalitesiz marka olarak algılamamak lazım. Oem açılımı Original Equipment Manufacturer anlamına gelmektedir.

OEM Nedir?

Bu açılımın anlamı ise  “orjinal ürün üreticisi” anlamına gelmektedir. Yani oem dediğiniz aslında orjinal bir üründür. Normalde aldığınız bir ürün örnek olarak bir işlemci kutulu olarak alınır her ürünün bir kutusu mevcuttur.Ama toplu yekunlu mal alan firmalar hacim bakım yer kaplayan nakliye maliyetlerini düşürmek için ürünleri kutusuz olarak almayı tercih ederler.

Bu kutusuz ürünleri sizde bu toptancılardan aldığınızda size kutusuz ürün olarak birde yanında küçük bir kitapçık vererek satarlar. Böyle aldığınız yada satılan kutusuz ürünlere OEM olarak adlandırılır.

Örnek bir elektronik mağazaya girdiğiniz LG OEM CD-RW olarak alacağınız bir ürün kesinlikle kalitesiz olarak belirtemeyiz. LG markasınız kutusuz Cd-Rw olarak satılmasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

oem ürün nedir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın