Sponsorlu Bağlantılar

Klavye’de Alt Tuşunun Gücünü Keşfetin

434 views
Sponsorlu Bağlantılar

Klavye’de Alt Tuşunu Görmüşünüzdür Genelde Bu Tuş Ctrl+Alt ile birlikte kullanılır , ama Bu tuş ile kendi başına bir çok amaçlı’da kullanılabilir. Bunları aklıma geldikçe yazmaya çalışacağım.

Ascii Tablo ;

ascıı tablosu kulanımı Ascii Tabloyu kullanabilmek için Alt Tuşu ile Birlikte Karakterlerin karşısındaki Sayıları Tuşlayınız

Alt Tuşu ne işe yarar?

Alt Tuşu En önemli işlerinden biri konu girişinde dediğim gibi Ctrl + Alt tuşları ile birlikte Del Tuşuna bastığınızda görev yöneticisini başlatmasıdır. Kendi basına Alt Tuşu ile birlikte Ascii kod tablosunda bulunan karakterleri çıkarta bilirsiniz .

Alt Tuşuna basarak  169 tuşlarına basarak bıraktığınızda ® işaretini bulacaksınız. ALT + 169  deneyerek sizde yapabilirsiniz. Bununla ilgili olarak ASCİİ Kodlarını incelemek için Buradan Konuya ulaşabilirsiniz. Buradan Ascii Tablosu ile istediğiniz karakterleri ALT tuşu ile çıkartabilirsiniz.

ALT + 1 = ☺         ALT + 5 = ♣          ALT + 9 = ○

ALT + 2 = ☻        ALT + 6 = ♠

ALT + 3 = ♥          ALT + 7 = •

ALT + 4 =  ♦         ALT + 8 = ◘

Birlikte Kullandığınızda Karakterleri Çıkartabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz Klavye üzerinde her tuşun kendi başına yada Birlikte Kullanabileceğiniz yardımcı tuşlar sizin bilgisayar kullanımı kolaylaştıracaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavye’de Alt Tuşunun Gücünü Keşfetin (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın