İpUçları

hoistsearch.com yönlendirme sayfasını kaldırma

hoistsearch.com yönlendirme sayfasını kaldırma

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını Etkileyen HoistSearch.com yönlendirme sayfasını AdwCleaner Programı ile Kaldıracağız. Bu işlem öncesinde kısa bir ön bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen ve yapısını değiştiren bu yönlendirme sayfası bilgisayarımıza yüklediğimiz Deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıyı gasp eder böylece siz bu tarayıcı kullandıkça sizi bu arama motorunu kullanmaya zorlarlar.

HoistSearch.com arama motorundan nasıl kurtuluruz bunun için iki farklı yol deneyeceğiz bunlardan hangisi kolayınıza girerse onu deneyebilirsiniz.

1-Adım ; 

Bilgisayarımızın Regitry Kayıtlarını Manuel olarak temizleyeceğiz bunun daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen HoistSearch.com sitesi için uyarlayabiliriz.

2-Adım ;

Konu Başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner Programını kurup bu program ile taratacağız. Bu program ile taratma dan önce diğer çalışan programları kapatmanız da fayda vardır.

 

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ?

Bu program bilgisayardaki zararlı kodları silecek ve bilgisayar yeniden başlayacaktır. bilgisayar yeniden başladık dan sonra silinen dosya ve girdiler hakkında size rapor halinde verecektir.

adw

 

bilgisayarımızda yüklü olan Mozilla – Yandex – Chrome – Explorer tarayıcılarının özellikler bölümüne teker teker girerek Hedef kısmında “http://www.HoistSearch.com” uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde görüldüğü gibi hedef kısmında görünen http://www.hoistsearch.com uzantılarını tüm tarayıcılardan kaldıracağız son olarak tarayıcıların ana sayfa ayarlarını google yada bir başka siteye ayarlayınız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL