Sponsorlu Bağlantılar

hdshop reklam virüs sayfası nasıl kaldırılır?

757 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen bu tarayıcı gasbı olan HDshop reklamlarını AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz kısaca bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yazılımlar,ücretsiz yazılımlar yada hacklenmiş sitelere girdiğiniz de sizden zorla indirilmesini isteyen programlardan bulaşırlar.

Böylece tarayıcılarınızı etkileyerek bu reklamlar ile sık sık karşılaşırsınız ve sizin üzerinizden para kazanmayı amaçlarlar.

Şimdi Gelelim bu HDshop reklam virüsünü nasıl temizleriz. Bunun için ilk önce Başlat > Denetim Masası > Program ekle / Kaldır  adımlarını izleriz.

Bilgisayarımızda yüklü HDshop ile ilgili program var ise bunu kaldırırız. yada bununla ilgili buna benzer bilinmeyenler programları kaldırınız.

Diğer Adımda Bilgisayarımızın Tarayıcıları etkileyeceği için Tarayıcılarımızın Fabrika Ayarlarına geri döndürmektedir. Peki bunu nasıl yaparız Bununla ilgili konu başlıkları aşağıdadır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

 

Tarayıcılarımızı Resetledik den sonra Konu başında dediğimiz gibi AdwCleaner programı “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirip kuruyoruz. Bilgisayarımızı bu program ile  taratmanız gerekiyor yalınız diğer çalışan programları kapatınız.

adwcleaner scanner virus

Bu program ile taratınız bu işlem yaptık dan sonra Bilgisayarımızı en son olarak ise Junkware program “http://www.gezginler.net/indir/junkware-removal-tool.html” adresinden indirip nunla bir Taratınız.

junkware kaldırma

 

Bu program bilgisayarınızda bulunan tarayıcı gasbı olan zararlı girdileri kaldıracaktır. Bu işlemler sonucunda bu Reklam virüsünden kurtulmuş olacaksınız. bu reklam virüsleri için indirdiğiniz ve yüklediğiniz programları dikkatlice kontrol ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın