Network

[ Yeni Yazı ] Bluetooth Nedir ve Bluetooth Ne iş Yarar..?

[ Yeni Yazı ] Bluetooth Nedir ve Bluetooth Ne iş Yarar..?

Bluetooth ( Wpan )  Wriless personel Area Network  kablosuz olarak bağlantı sağlamak veri alış verişinde dosya göndermek için kullanılan kısa Radyo frekansının adıdır. Türkçe karşılığı olarak beyaz diş olarak nitelenen ve Akıllı cihazlarda , Bilgisayara dahili yada bluetooth cihazları ile bağlana bilen ve kablo kirliliğini ortadan kaldıran Blueetooth cihazlar diğer aygıtlar ile bağlantı sağlanması için kullanılır.

bluetooth-wpan

 

Bluetooth  Ericsson Firması tarafından geliştirilmiş ve 2.4 Ghz frekans Bandında çalışmakta olup , veri ve ses iletiminde kullanılmaktadır. Bluetooth cihazların yaygın olarak kullandıkları ortamlar Telefonlar , Bilgisayarlar , Bluetooth Kulaklıklar , Yazıcılar , klavye , fare  v.b ürünlerde sıkça kullanılmaktadırlar.

Bluetooth Ne İşe Yarar ve Bluetooth Nerelerde Kullanılır ?

Bluetooth konu içerisinde dediğimiz gibi radyo frekanslarını kullanarak ortadaki kablo kirliliğini kaldırarak , Araçlarda telefon kitlerinde , bilgisayar ile telefon arasındaki bağlantılarımız da , klavye ve fare bağlantılarında , Telefon ile Bluetooth Kulaklık , PDA ve Yazıcı Bağlantılarında , Bilgisayar ile Yazıcılar arası bağlantıda ve buna benzer bir çok Teknolojik alanda Bluetooth cihazları kullanılmaktadır.

bluetooth cihazı telefona tanıtma

 

Bluetooth Kulaklık Telefona Nasıl Tanıtılır hakkında konu başlığını incelemek için buradan konuyu inceleye bilirsiniz. Günümüzde Akıllı cihazların yaygın olduğu ve Trafikte kazaların yaygın olduğu yine Trafik kazalarına sebebiyet veren araç içinde telefon ile konuşmanın isabetli bir karar ile yasak olduğu dönemde Bluetooth cihazların önemi yine bir kere daha çıkmıştır.

Tags – Etiket ;

bluetooth cihaz , bluetooth nedir , bluetooth ne işe yarar , bluetooth nerelerde kullanılır , bluetooth neye yarar , bluetooth nasıl kullanılır , bluetooth kulaklıklar , bluetooth hızı , bluetooth açıklaması , bluetooth nasıl , bluetooth aygıtlar , bluetooth ne iş için kullanılır , bluetooth kullanım alanı , Wriless personel Area Network nedir , bluetooth kulaklık nasıl bağlanır

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL