Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcı { Browser } Dedikleri Şey Nedir?

1.244 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu Yazımızda Web Browser ( Tarayıcı ) Nedir ve Ne işe Yarar bunun hakkında Bilgilendirme yapacağım. Bilgisayarınızın Dili İnternet’tir . İnternet olmadan Bilgisayarınızda Sitelere , Blog sayfalarına ve Bazı programları kullanamazsınız. Bilgilere ulaşmak için İnterneti kullanabilmek için kullandığımız Programlara  Web Browser ( Tarayıcı ) adı verilir. Web Browser ( Tarayıcı ) lar yazılmış kodları çözümleyerek Size Belge , Dosya , resim yazıları ekrana getiren Mozilla – Explorer – Chrome – Safari , Opera gibi Yazılımlardır.

 Web Browser ( Tarayıcı ) Adres Çubuğuna Yazacağınız adres ile site , Blog sayfa yada ftp sunucularına ulaşabilirsiniz. www  , http , https ve ftp protokollarını kullanırlar. 80 , 81 , 21 port numaralarını kullanmaktadırlar. Günümüzde Popüler olarak Kullanılan  Web Browser ‘lar  Mozilla – Explorer – Yandex , Safari , Opera , Google Chrome bu tarayıları resmi web sitelerinden indirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın