Sponsorlu Bağlantılar

FTP (File Transfer Protocol ) Nedir ve Nasıl Yapılır

958 views
Sponsorlu Bağlantılar

FTP Protokol  ( FILE TRANSFER PROTOCOL )

Ftp ( File Transfer Protocol ) Dosya aktarım iletişim kuralı olarak adlandırabiliriz. Dosya Transfer protokolüdür, İnternet’e bağlı bir bir bilgisayardan diğerine dosya aktarımı yapmak için geliştirilen bir İnternet protokolüdür.Bunu biraz daha açarsak ftp kurduğumuz bir bilgisayardan ftp dosyası içine attığımız dosyayı İnternet üzerinden paylaşabiliriz erişime izin verdiğiniz herkes bu dosyayı indirebilir. Ftp  21  portunu kullanır .

bir adresin Ftp içerine ulaşmak için  Adresim www.ademocut.com  ise bunun ftp protokolü için  ftp://ademocut.com  olarak adres çubuğuna yazmamız yeterlidir  doğrudan ulaşabileceğimiz gibi şifreli ise kullanıcı adını ve şifrenizi girmemiz yeterlidir.

Ftp Transfer Protokol Nasıl Yapılır ;

Ftp ( File Transfer Protokol ) Nasıl Bilgisayarımızdan silinir konusuna gelince Bilgisayarım > Program Ekle / Kaldır Özellikleri Aç / Kapama bölümünden ftp önündeki tik işaretini kaldırdığınız ve tamam dediğinizde kaldırmış olursunuz.

Tags – Etiketler ;

ftp nasıl yapılır , ftp nasıl silinir , ftp kullanımı , ftp nasıl , ftp hangi portu kullanır , file transfer protocol ne demek

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın