Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcı { Browser } Logoları Ne Anlama Geliyor

11.491 views
Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcı { Browser } Bilgisayarların İnternet ortamına çıkmaları için kullandığımız Programlardır. Temel olarak Kullandığımız Tarayıcıların başında gelen İnternet Explorer – Google Chrome – Mozilla ( Firefox ) kullandıkları Logolarından Bir şeyleri ifade etmektedir.

Google Chrome Logosu Ne Anlama Gelir ;

 

google arama

 

 

Google Chrome Logoları değişse de Renkleri hiç bir Zaman Değişmemiştir. Yeşil , Kırmızı ve Sarı Renkleri kullanmaktadır.  Peki Google Chrome Logosu ne Anlama gelmektedir. Farklı Kültürlerin Birlikteliği anlamı içermektedir. Mizahi anlamda ise ;

google chrome logosu

 

 

İnternet Explorer Logosu Ne Anlama Gelir ; 

explorer simge

 

Microsoft Tarafından Geliştirilmiş olan Bu Tarayıcımızın Logo Anlamı Merkezdeki Explorer etrafında Dünyanın döndüğünü çıkarabiliriz.

 Mozilla ( Firefox ) Logosu Ne Anlama Gelir ;

Mozilla-Firefox

Dünyayı Saran Tilkiyi gösteren bu logo’da Tilki’ nin zeki bir hayvan olmasından yola çıkarak  Gizlice Tarayıcı Savaşlarında Dünya üzerinde en çok kullanılan tarayıcı olmayı anlatmaya çalışmaktadır.

 

Kısaca Tarayıcıların Kullandıkları Logolar’da Global olarak Kullanımlarda Birinci olmak bu savaş’tan birinci olarak çıkmak istediklerini ifade etmektedirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Tarayıcı { Browser } Logoları Ne Anlama Geliyor (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. chrome nin logosundaki 666 yı farketmiyonuz mu da renklerle ugrasıyonuz.kasıtlı mı gizlıyosunuz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın