Sponsorlu Bağlantılar

XLStart klasörü nerede bulunur?

1.030 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, daha önceki konularımızda excel başlangıç da çalışma sayfasında açma konusunda sizlere bilgiler vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda önceki konumuza destek için xlstart klasörü nerde, nerede bulunur hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Konumuza başlamadan önce xlstart klasörü hakkında kısa bir ön bilgi verdikten sonra gerekli olan bu klasörün bilgisayarın neresinde bulunur hemen bununla alakalı bilgi vereceğiz.

XLSTART KLASÖRÜ NEDİR

Excel uygulamasını açtığınızda otomatik olarak çalışma sayfasının başlatılmasını istiyorsanız bir çalışma sayfası hazırladıktan sonra xlstart klasörü içine o sayfayı atmanız yeterli olacaktır. Böylece Microsoft Office Excel her açtığınızda otomatik olarak o sayfa başlatılacaktır.

Bu yüzden xlstart klasörü nerede bulunur konusunda yeni kullanıcılar acemilik çekmektedir. Bizde bu konuda sizler için bir yazıyı ele aldık ve bilgisayarda nerede bulunur? Bunu sizlere açıklayacağız.

XLSTART KLASÖRÜ NEREDE

Yukarıda konumuzda xlstart klasörü ne işe yarar, nedir konusunda başlangıcı özelleştirmek için kullandığından bahsettik. Şimdi bu klasörün yerini bulmada bu aslında kolay şu şekilde hemen bulabiliriz.

Bu xlstart klasör yolu “C:\Users\kullanıcıadı\AppData\Roaming\Microsoft\Excel\XLSTART\” bu şekildedir. İsteğe göre bu klasörün yolunu değiştirebilirsiniz.

Bu dosyayı bulmanızın farklı yöntemi de excel içinden giderek de bulabilirsiniz. Bunun aşağıda adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

  • Menü
  • Seçenekler
  • Excel Seçenekleri penceresi
  • Güvenlik Merkezi Sekmesi
  • Güvenlik Merkezi Ayarları
  • Güvenilen Konumlar

Yukarıda XLStart klasörünü görebilirsiniz. Bu klasöre fare ile çift bastığınızda YOL yazan yerde görmeniz mümkündür. İsteğe göre gözat yazan yerden bu klasörünün yerini farklı bir yere de taşınabilirsiniz.

Yukarıda örnek resimde “bu konumdaki alt klasörler de güvenilir” olarak işaretlemek suretiyle excel başlangıcını kişileştirmek için ve açılışlarda otomatik olarak excel sayfasını başlatmak için gereken ayarı da yapılandırmış olursunuz.

Yukarıda konumuzda xlstart klasör yolu nerede bulunur, xlstart klasörünü bulma konularında sizlere destek vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

XLStart klasörü nerede bulunur? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. xlstart klasörü nerede araştırmalarımda sizin siteyi buldum, bilgi için teşekkürler.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın