Sponsorlu Bağlantılar

WordPress’de Malware Yazılım Nasıl Temizlenir

4.418 views
Sponsorlu Bağlantılar

WordPress yapısı ile kurduğunuz blog sayfa , website’lerine malware , iframe gibi yönlendirme virüsleri bulaşmış olabilir , bunlar siteye yapılan yorumlar , virüslü dosya yüklemeleri ile bulaşarak sizin siteniz üzerinden bir başka sitelere yönlendirilir bu zararlı kodları temizlemek için ilk önce ;

Malware virüsü bulaşmış website nasıl temizlenir ? bununla ilgili olarak ilk önce site’nin bir virüs check-in yapılmasıdır. bunun için “http://sitecheck.sucuri.net”  online kontrol sitesine giriyoruz ve sitemizi ilk önce virüslü olup olmadığını kontrol edebiliriz.

 

malware virüs kontrol

 

Website’nizi kontrol ettiğinizde Malware , spam , zararlı kodlar bulaşmış ise yeşil olan yerler kırmızı uyarı ile size bilgi verecektir.

Şimdi gelelim WordPress’de Malware Nasıl temizlenir hemen bununla ilgili olarak açıklamaya başlayalım.

Site kök dosyalarına ulaşmak için cpanel veya whm panel ile sitenin kök dosyalarına erişiyoruz. burada  .htaccess dosyasına erişiyoruz.  Bu dosya’da zararlı kodları temizleyiniz , temiz bir  .htaccess dosyasını ile değiştirebilirsiniz.

Sonraki adımda Tema klasörü içerisine giriyoruz burada header.php dosyası içini açıyoruz ve burada  wp_head tag etiketi üzerinde bulunan zararlı kodları temizliyoruz. bu kodlar karışık karakterli kodlar olabilir bunları kaldırıyoruz.

Daha sonra yukarıda site’ye tekrar giriş yaparak site içinde bulanan zararlı kodları silip silmediğini tekrar kontrol ediniz.

Bununla birlikte https://ademocut.com/online-site-guvenligi-sorgulama/ adresi üzerinden Google Güvenlik taraması yaptırabilirsiniz.  Sitenizin güveli olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer sizin yapamayacağınız bir şey var ise host sağlayıcınızla irtibata geçerek yardım alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

WordPress’de Malware Yazılım Nasıl Temizlenir (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın