Sponsorlu Bağlantılar

Online Site Güvenliği Sorgulama

1.495 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuz’da ziyaret ettiğiniz sitelerin Google tarafından tehlikeli mi ? zararlı mı ? yoksa mevcut durumu tehlikeli değil mi nasıl tespit edilir bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım.

Google veya Yandex gibi browser’lerde açtığınız bir site içerik yönünden tehlikeli devam etmek istediğinize emin misiniz gibi bir uyarı gelmektedir.

Bu tür uyarı mesajları genelde kötü kodlar içeren yazılımların olduğu sitelere ziyaret ederken ikaz verir. Bu tür siteler ne kadar sağlıklı acaba gireceğiniz site virüs mü içeriyor , bilgisayarımıza virüs mü bulaşır gibi akla gelen bir çok soru mevcut. Bende bu konuda biraz araştırmalar yaparak ziyaret edeceğiniz siteleri Google Tarama Site Durumu ile Güvenlik Kontrol edebilirsiniz.

Yani bir nevi Online olarak sitelerin sağlıklı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Sitenin virüs kontrolünü yapmış olacaksınız.

Google Apı Anahtarı ile kontrol edebilirsiniz. bunun için aşağıdaki apı anahtarını tarayıcı yapıştırıp kontrol edebilirsiniz.

www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=siteismi.com

siteismi.com yazan yere ziyaret edeceğiniz veya güvenliğini kontrol edeceğiniz sitenin ismini yazarak kontrol edebilirsiniz.

site içerik kontrolu

Kötü amaçlı içerik tespit için bu şekilde sizde kontrol edebilirsiniz. Bundan böyle aklınıza takılan güvenli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca Online Güvenlik Site Kontrol etmek için Buradan 

Ek bilgi olarak sitenizin saldırıya uğramış olup olmadığını ipuçları ile kontrol edebilirsiniz  bunun için ‘https://www.google.com/webmasters/hacked/‘ adresinden destek alabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

güvenli içerik kontrol , zararlı kod içeren siteler , virüslü site kontrol , tehlikeli içerik online kontrol , google güvenli site taraması , saldırıya uğramış site kontrol , safe browser

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın