Sponsorlu Bağlantılar

Security Key ne işe yarar ?

1.332 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalem’de Security Key nedir ? , Security Key ne işe yarar ? konuları üzerinde duracağız. Security Key Türkçe anlam olarak güvenlik kilidi anlamı içermektedir. Şifrelerinizin çalışmasından ( hack ) , phishing , yada keylogger gibi programlar ile başkasının eline geçmesinden endişeleniyorsanız , bunun en yüksek güvenli önlem almak için Security Key kullanabilirsiniz. Şifre Çalınmalarına karşı etkili bir önlem olacaktır.

Security Key Nedir ?

security key image

 

Bu tür security key usb bellek tarzı güvenlik anahtarı Google Gmail , Google Apps , Github , Dropbox ve Security Key desteği olan websitelerinde şifre girmeden güvenliğinizi üst düzey’de tutarak , şifrelerin çalınmasını engelleyerek kendinizi güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Securtiy Key Nasıl Kullanılır ?

Security Key nasıl çalışır

 

Kullanımı oldukça kolaydır , Bir oturum açacağınız zaman , örnek bir gmail hesabınızı açacağınız zaman kullanıcı şifre parola kısmına geldiğiniz’de Security Key Anahtarını bir usb bellek girişine takınız ve Security Key üzerinde bulunan düğmeye dokunarak siteye giriş yapabilirsiniz , iki adım’da işlemi tamamlaya bilirsiniz.

Securtiy Key ile Gmail Nasıl Eşleştirilir ?

güvenlik anahtarı ile gmail ve başka bir siteyi eşleştirmek için site’nin bu anahtara uyumlu olması gerekmektedir. Gmail ve Securtiy Key anahtarı kurmak için Hesaplar adımına girmeniz gerecektir.

Tim Hesaplar > Oturum açma ve Güvenlik > 2 Adımla Doğrulama > Telefon numarası ile bir doğrulama yaptıktan sonra ;

security key gmail

 

Bu kısımdan Güvenlik Anahtarı Ekle bölümünden gmail hesabınıza bir security key anahtarı ekleyebilirsiniz.

Piyasa Değeri 18 Dolar civarında olan bu usb key anahtarı İnternet üzerinden satış yapan ticaret sitelerinden veya üretici firma “www.yubico.com” üzerinden bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

Security Key Nedir , Security Key ne işe yarar , Security Key nasıl kullanılır , gmail ile güvenlik anahtarı ekleme , gmail hesabına Security Key eşleştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın