Sponsorlu Bağlantılar

WordPress’de Memory Limit Artırma

966 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Konumuzda WordPress kullananlar için için Yetersiz Memory Limiti nasıl artılır bu konu hakkında video anlatım yaparak bilgilendireceğim. WordPress kurulduk dan sonra Default olarak 32 mb olarak gelen memory limit WordPress üzerine kurduğumuz eklentiler ve aşırı Cpu kullanımı nedeni ile Memory Limit yetersiz gelebilir Bu limiti artırmak için Config.php dosyası üzerinden değiştirerek limiti yükseltebiliriz.

İlk Önce WordPress Ne kadar Memory Kullanıyor Bunu Öğrenmenin kolay bir WordPress Eklentisi Öğrenebiliriz. WordPress Kuracağımız WP-Memory-Usage  eklentisi ile WordPress ne kadar memory Kapasitesini öğrenebiliriz.”https://wordpress.org/plugins/wp-memory-usage/” adresi üzerinden eklenti yükleyebilirsiniz. 

WP-Memory-Usage

 

Bu Eklenti ile Kapasitemizi öğrendik den sonra Memory limit ve Kullanılan alanın dışında sizi Yüzdelik oranı ile bilgilendirecektir. Daha Sonra Memory Limit kapasitesini yükseltmeye geçeceğiz.

WordPress Memory Limit Nasıl Yükselir ;

WordPress için Limit Artımı ihtiyacı olup olmadığını öğrendik den sonra Bu limit artımını config.php dosyası üzerinden yükselteceğiz bunun için ;

Config.php Dosyasını > Edit > yaparak “define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’);” kodunu bu dosya içerisinde tag içine atıyoruz ( “” işaretleri olmadan ) dediğim gibi varsayılan olarak 32M alanı 64M çıkarmış olduk. Şimdi WP-Memory-Usage Eklentisini açarak tekrar bir kontrol edelim. Değişmiş olduğunu göreceksiniz.

Tags – Etiketler ;

WordPress Memory Limit artımı , memory limit nasıl yükseltilir , memory limit artımı , Wordpress Memory Limit nasıl yükseltilir , Wordpress Memory Limit

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın