Sponsorlu Bağlantılar

WordPress yorumlara alıntı eklentisi

672 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda wordpress tabanlı sistemlerde kullanılan yorumlara alıntı eklentinden bahsetmeye çalışacağız.

Sitelerde girilen içerikler kadar o paylaşımlar altına yapılan yorumlarda önemlidir. İçerik altında yapılan yorumlar belki o sayfanın üst sıralarda olmasında etkisi olabileceği gibi kullanıcı deneyimini de artıracaktır. Sayfa altlarında ziyaretçilerin yapmış olduğu yorumlara cevap vermek isteyen diğer ziyaretçiler veya site admini tarafından verilecek cevaplara da alıntı yapılarak cevap verilebilmektedir.

Site sahipleri bu nedenle yorumlara alıntı için eklenti ( plugin ) kullanarak bu özelliği kullanmayı tercih edebilirler. Bizde sizler için yorum eklentisine istinaden Quote yani Türkçe kelime karşılığı olan “alıntı” eklenti olan Quote comments plugin hakkında bilgilendirme yapacağız.

WORDPRESS YORUMLARA ALINTI YAPMA EKLENTİSİ

Yapılan yorumlara alıntı yapılarak cevap vermek için “https://wordpress.org/plugins/quote-comments/” adresi üzerinden bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Açık kaynaklı olarak kullanılan bu eklenti oldukça basit kullanımlı bir arayüze sahiptir. Bu eklentiyi .zip dosyası olarak indirdikten sonra eklenti ekle kısmından dosyayı wordpress tabanlı sitenize kolaylıkla yükleyerek kullanabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; WordPress de yorumu başka alana taşıma

Ya da eklentileri arama sayfası üzerinden wordpress comments quote olarak da aratarak bulup eklentiyi sayfa üzerinden de bulabilirsiniz. Başarılı ve işinize yarayacak olan bu eklenti işinize yarayacak bir araç olarak sitenizde kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın