Sponsorlu Bağlantılar

Chrome aram çubuğunda görüntülü arama sonuçlarını kapatma

306 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Google adres çubuğuna bir arama kelimesi yazdığınızda resim ön izlemeleri de görülmektedir.

Bu resimli görüntülerin çıkmasında genel ünlülerin, spor, filmlerin resimleri çıkmaktadır. Bizim bu yazımızda bu resim ön izlemelerin arama sonuçlarında çıkmamasını sağlamak, engellemek olacaktır.

GOOGLE RESİMLİ ARAMA SONUÇLARINI ENGELLEME

Resimli arama sonuçlarının gösterimi engellemek kapatmak için sizlere aşağıda vereceğimiz adımlarla gerçekleştireceğiz.

Yukarıda örnek resimde görüldüğü gibi “Sibel” kelimesini yazdığınızda size en alakalı arama sonuçlarını resimli olarak gösterecektir. Bu tür arama sonucunu kapatmak için aşağıda vereceğimiz adımları gerçekleştiriniz.

Zengin arama sonuçları ile kullanıcılara deneyim sağlan bu özelliği devre dışı bırakmak için Google adres çubuğuna “chrome://flags/#omnibox-rich-entity-suggestions” anahtar kelimesini yazarak enter tuşuna basıyoruz.

Omnibox rich entity suggestions ayarını “disabled” olarak ayarlayınız. Ayarların düzgün çalışması için internet tarayıcıyı yeniden kapatın ve açınız.

Böylece Google arama sonuçları resimli görünmeyecektir. Google zengin arama sonuçları kapatmak suretiyle arama sonuçlarında resimli sonuçların gösterimini engellemiş olacaksınız.

Bunlara alternatif olarak arama motorlarını değiştirebilirsiniz. Tarayıcı arama motoru değiştirmek için aşağıda linkler üzerinden yardım alabilirsiniz.

Google Arama Motoru Nasıl Değişir?

Bu konumuzda Google arama sonuçlarında resimli sonuçların gösterimini engelleme, kapatma konusunda nasıl yapılır, nasıl yapılmış tarzında bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın